Pesti Srácok

Korrupció miatt vadat emeltek a Budapest Airportnál

null

A vádirat alapján az egyik taxitársaság vezetője lefizette a Budapest Airport két munkatársát azért, hogy megnyerje a tendert. Ez sikerült, újabb kenőpénzért további előnyökhöz jutott.

A Fővárosi Főügyészség öt emberrel szemben nyújtott be vádiratot a 2006-ban kiírt taxipályázattal kapcsolatban elkövetett vesztegetés, valamint a Budapest Airport sérelmére 2006–2010 között elkövetett csalás miatt.

Az elsőrendű vádlott az említett időszak egy részében jogi előadó volt a Budapest Airportnál, a másodrendű vádlott a jogi igazgató, a harmadrendű az ügyben szereplő taxitársaság tényleges irányítója, az ötödrendű vádlott pedig a cég alkalmazottja volt – közölte a fővárosi főügyész, Ibolya Tibor. A negyedrendű vádlott a bűncselekményekben közreműködő ügyvéd. A vádirat lényege szerint

a Budapest Airport új vezetősége 2006 májusában nyílt pályázatot hirdetett a repülőtér utasai részére alkalmi, azaz nem rendelt személytaxi-szolgáltatás nyújtására. A harmadrendű vádlott által irányított taxitársaság már a pályázat kiírása előtt is dolgozott a reptéren, ebből sok pénz jött be, így mindenképp nyerni akart.

PestiSracok facebook image

Ezért – a negyedrendű vádlott és az ügyvéd közreműködésével – az első és másodrendű vádlottat lefizette azért, hogy segítsenek neki megnyerni a pályázatot. Így a taxicég vezetője belső információkhoz, segédanyagokhoz jutott, megtudta a többi ajánlat tartalmát, illetve a belső megbeszélések lényegét. Az akció sikeres volt, az érintett taxitársaság nyert. 11 millió volt a vesztegetési pénz, ezen az első-, a másod-, illetve a negyedrendű vádlott osztozott közreműködésük arányában. A vád szerint a szolgáltatási szerződés megkötése után az első- és a másodrendű vádlott további készpénz ígéretéért cserébe vállalták, segítenek abban, hogy a cégnek ne kelljen szolgáltatási díjat fizetnie. A szerződést a Budapest Airport hátrányára módosították. Ráadásul a taxis cég azzal is megtévesztette a Budapest Airportot, hogy a ténylegesnél kevesebb fuvart jelentett le. A csalással a vádlottak 2006–2010 között összesen mintegy 500 millió forint kárt okoztak a Budapest Airport Zrt-nek. 5–15 év börtönt kaphatnak.

Forrás: vs.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.