Pesti Srácok

MSZP: Mit keresnek fegyveres határőrök a szerb határon?

null

Az MSZP közleményében a sajtóban megjelent hírek és fotók alapján felszólítja a honvédelmi minisztert, adjon magyarázatot arra, hogy milyen felhatalmazás alapján, mit keresnek fegyveres katonák a magyar-szerb határon?

Harangozó Tamás, a honvédelmi és rendészeti bizottság szocialista alelnöke választ vár arra, mit keresnek a szerb-magyar határon fegyveres katonák. Harangozó a belügyminisztertől magyarázatot vár arra is, a szolgálatot teljesítő rend őreiről miért nem képes megfelelően gondoskodni és legfőképpen, hogy milyen lépéseket szándékozik tenni a munkakörülményük javítása érdekében?

A szocialista politikus a közleményben felidézi, hogy már a keddi, röszkei helyszínbejárást követően a belügyi kormányzattól kérte, minden segítséget adjon meg a rendőrség és a bevándorlási hivatal helyszínen dolgozó munkatársainak. A honvédelmi és rendészeti bizottság ülésén ígéretet tettek a körülmények javítására, Simicskó István pedig még kinevezése előtt azt mondta, hogy a honvédség ugyan segít a rendőrségnek, de éles lőszer használata nélkül.

PestiSracok facebook image

Az MSZP nem fideszes panelmondatokat vár, hanem, hogy mind a Belügyminisztérium, mind pedig a Honvédelmi Minisztérium érdemi választ adjon a kérdésekre.

Forrás: MTI Fotó: sikerado.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.