Pesti Srácok

Szijjártó: az unióban azokat támadják, akik betartják a szabályokat

Szijjártó: az unióban azokat támadják, akik betartják a szabályokat

Továbbra is azokat az országokat támadják az EU-ban, amelyek betartják az uniós szabályokat és megnevezik a kihívásokat - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében emlékeztettek: az internetes sajtó beszámolt Paolo Gentiloni olasz külügyminiszternek a Prix Italia rendezvényen elmondott kritikus szavairól, amelyek "Magyarország és a kvótákat el nem fogadó országok ellen irányultak".

A nyomtatott sajtótermékek közül a La Stampa országos napilap szerdai száma is idézte az olasz tárcavezető Magyarországot elmarasztaló kijelentéseit. Paolo Gentiloni "megrendítőnek" nevezte Magyarország migránsokkal szembeni fellépését. "Ez szinte pofonütésként hat ránk, akik hittünk az Európai Unió bővítési politikájában" - nyilatkozta a külügyminiszter.

Az olasz miniszter további közvetett utalást tett a Magyarország által képviselt álláspontra, amikor kifejtette: Európa szükség esetén ott volt, hogy segítse azokat az országokat, amelyek most "nem akarják kivenni részüket az erőfeszítésből és a szolidaritásból". Hozzátette: a politikai válasznak nem a jelenség megszüntetésére, hanem a kezelésére kellene irányulnia.

PestiSracok facebook image

Szijjártó Péter erre úgy reagált: az a megrendítő, hogy az EU-ban továbbra is azokat az országokat támadják, amelyek betartják az uniós szabályokat, nevesítik a kihívásokat, és valódi válaszokat akarnak adni a népvándorlásra. Magyarország megvédi a határait, és jó lenne, ha minden ország így tenne, amelynek schengeni határa van - mutatott rá.

A külügyminiszter véleménye szerint Magyarország folyamatosan bizonyítja szolidaritását azzal, hogy "erejének megfeszítésével védi a schengeni határt, regisztrálja és ellátja a bevándorlókat". Kevésbé lehet viszont szolidárisnak nevezni azokat, akik folyamatosan más országok támadásával vannak elfoglalva.

Ajánljuk még

Az ellenzék kedvenc egyháza éveken át lophatta meg saját, szerencsétlen sorsú munkavállalóit – Megszólalt a PS-nek egy károsult

Exkluzív 2022 szeptember 13.
Kilátástalan helyzetbe került – méghozzá abszolút önhibáján kívül – egy fővárosi asszony, aki közel kilenc éven át dolgozott Iványi Gábor egyházának egyik intézményénél. A Dankó utcai hajléktalanszállón takarított; a sors fintora, hogy most ő maga is az utcára kerülhet. Miután súlyos egészségkárosodást szenvedett, leszázalékolták és orvosi javaslatra nem érintkezhet vegyszerekkel, így addigi munkáját sem folytathatta. Munkáltatója, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség Fűtött Utca nevű intézménye öt hónapja közös megegyezéssel megszüntette a munkaviszonyát. Utána jött az igazi feketeleves: amikor a rokkantsági ellátás hivatalos ügyeit intézte volna, kiderült, hogy hosszú éveken át becsaphatták: a nő ugyanis úgy tudta, hogy be van jelentve, hivatalosan foglalkoztatják, ennek megfelelően kapta meg a kilépő papírját is. Ezzel szemben, bár az elmúlt közel kilenc évben folyamatosan dolgozott, az utóbbi öt évben mindössze 59 napra volt bejelentve. Az asszonynak felbecsülhetetlen károkat okoztak: jelenleg nem jogosult a megváltozott munkaképességűek ellátására, nincs egészségbiztosítása, és bár 60 éves, az öregségi nyugdíjhoz a 40 év kötelező letöltött szolgálati időből évei fognak hiányozni, úgy, hogy egyébként az utóbbi közel egy évtizedben végig ugyanott dolgozott. Ráadásul nem is akárhol: egy olyan szociális feladatokat ellátó egyháznál, amelynek vezetői az elesettek támogatását választották valaha életfeladatuknak.