Pesti Srácok

Párizs az Iszlám Állam francia harcosait támadta

Párizs az Iszlám Állam francia harcosait támadta

Francia és frankofón harcosok is voltak az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet kiképzőtáborában, amely ellen legutóbb légicsapást hajtott végre a francia légierő - erősítette meg vasárnap a francia védelmi minisztérium a Le Journal du Dimanche című hetilap értesülését.

"Egy olyan kiképzőtábort céloztunk meg, amelyben az Iszlám Állam külföldi harcosait képezték ki arra, hogy Franciaországba jöjjenek merényleteket végrehajtani" - jelezte a tárca, emlékeztetve arra, hogy Franciaország "a jogos önvédelem" nevében hajt végre légicsapásokat Szíriában. "Közöttük vannak franciák, frankofónok. A külföldi harcosokat céloztuk, nem külön a franciákat" - tette hozzá a minisztériumi forrás.

A francia titkosszolgálatok a Szíriával kapcsolatban álló dzsihadisták kihallgatásai során azonosították azokat a külföldi harcosokat, akik jelenleg jelen vannak Szíriában.

PestiSracok facebook image

Franciaország péntekre virradó éjjel hajtotta végre a második légicsapás-sorozatot az Iszlám Állam ellen Rakkában. A két Rafale az Egyesült Arab Emírségekből szállt fel több kísérő géppel, és ismét az Iszlám Állam egyik kiképzőközpontját célozták az IÁ székhelyén, hasonlóan a szeptember 27-én végrehajtott első francia légicsapásokhoz.

A Le Journal du Dimanche szerint "több francia és frankofón dzsihadista is volt a mintegy száz harcos között, akik a központban kaptak kiképzést". Jean-Yves Le Drian pénteken azt mondta, hogy "a Rafale (vadászgépek) egy kiképzőtáborra dobtak bombákat, a célpontokat elérték", a vasárnapi lapnak nyilatkozó forrás szerint "mindent leromboltak".

"Tudjuk, hogy Szíriában, elsősorban Rakka környékén, külön kiképzőközpontok vannak külföldi harcosok számára, akiknek nem az a feladata, hogy az IÁ soraiban harcoljanak, hanem az, hogy visszajöjjenek Franciaországba, Európába merényleteket végrehajtani" - hívta fel a figyelmet a tárcavezető.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rejtélyes cég tűnt fel Szombathelyen és sorra kapja a megbízásokat a várostól: végrehajtások sora és a szakmai tapasztalat hiánya sem akadály

Exkluzív 2022 szeptember 11.
Kisebb botrányt váltott ki a minap Szombathelyen, hogy a Savaria Karnevált, amely mellesleg Közép-Európa legnagyobb történelmi rendezvénye, nem a korábbi, már sokszor bizonyított cég biztosította. Az új megbízott vállalkozó biztonsági őrei - akiket alvállalkozóként vontak be - botrányosan viselkedtek a látogatókkal. A megyei napilap számolt be róla, hogy az őrök obszcén kifejezésekkel illették az embereket, nyomdafestéket nem tűrő trágárkodással ürítették ki éjjel 1 órakor a borok utcáját. A Savaria Történelmi Karnevált mostanáig rendszeresen biztosító Marcus Security szombathelyi partnere szerint politikai indíttatás és bosszú áll a váltás hátterében és nem mellesleg más munkákat is elvettek tőlük, úgy hogy szakmai eredményeik magukért beszélnek. Még ennél is izgalmasabb, hogy kik kapták a Marcus Security helyett a munkát. A három 30-as éveiben járó fiatal, akik érdekeltségébe a város által nem is csak a Savaria Karneválra leszerződtetett cég mögött egészen elképesztő cégháló bontakozik ki, már becsődölt cégekkel, végrehajtások sorával. És feltűnik a színen egy korábbi baloldali országgyűlési képviselő-jelölt is.