Pesti Srácok

A brüsszeli rabbi szerint vége az európai zsidóságnak

A brüsszeli rabbi szerint vége az európai zsidóságnak

Belgium polgárai mindeddig abban a hiszemben élhettek, hogy a terrorizmus csak a zsidóságot érinti – nyilatkozta Brüsszel főrabbija egy izraeli rádiónak. A rabbi szerint Európában a zsidóknak nincs jövője.

- nyilatkozta Albert Avraham Guigui. Brüsszel főrabbija arról számolt be, hogy szombaton a zsinagógákat is zárva kellett tartani a rendkívüli állapotok miatt.

PestiSracok facebook image

A rabbi szerint jelenleg 50 ezer zsidó él Belgiumban, ebből 25 ezer Brüsszelben, de folyamatos a kivándorlás Izraelbe. Guigui úgy látja, hogy bár az alija minden zsidó számára kulcsfontosságú, de a kivándorlásnak nem félelemből kellene történnie.

Teljes cikk itt olvasható.

Forrás: szombat.org

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.