Pesti Srácok

A fegyverek is a Balkánon át érkezhettek

A fegyverek is a Balkánon át érkezhettek

Nemcsak az egyik merénylő érkezhetett a Nyugat-Balkánon és Magyarországon át Nyugat-Európába, de a terrortámadásokhoz használt fegyverek is ezen az úton juthattak be Európába, írja a VS.hu a Daily Beast nyomán. A portál szerint a Balkán óriási fegyverlerakatként szolgál évek óta mindenféle terrorbrigádnak.

Tavaly a szlovák hatóságok tartóztatták fel azt a gránáttal, és kézifegyverekkel teli teherautót, amelynek végső ulticélja az az Europol 2014-ről szóló jelentése szerint Svédország lett volna. A Daily Beast összeállítása szerint hasonló útvonalon juthatott az elmúlt években nagy mennyiségű fegyver, lőszer is Nyugat-Európába. A lap arról ír, hogy a hatóságok a szlovák példához hasonlóan rengeteg razziát indítottak az elmúlt években, amelynek során ezres nagyságrendben foglaltak le fegyvereket. Ennek ellenére a francia Nemzeti Kriminológiai Intézet szerint mégis minden évben két számjegyű mértékben nő az illegális fegyverviselés aránya az országban. Ennek oka, hogy nagyon egyszerű dolguk van az európai végcélú fegyvercsempészeknek, a Nyugat-Balkánon ugyanis rengeteg a felhalmozott készlet lőfegyverekből, az Europol jelentése szerint egy géppisztolyt, vagy egy gránátvetőt már 300-700 euró közötti összegért be lehet szerezni. A fegyverek többsége orosz eredetű, amely még a balkáni háborúk idején került az országokhoz fegyversegély formájában.

A Daily Beast azt írja, a készlet mintegy hatmillió fegyverre rúg. Kathie Lynn Austtin, a Conflict Awareness Project nevű szervezet szakértője azt mondta, Oroszországban a közelmúltban a Kalasnyikovok egy korszerűbb változatát fejlesztették ki: a régebbi típusok ezáltal egyszerre olcsóbbak, könnyebben elérhetőek lettek.

PestiSracok facebook image

Mivel a Balkánon a szervezett bűnözés máig roppant erős, a hatóságok pedig gyengék, a piac virágzik: a közúton szállított fegyverek egy részének pedig értelemszerűen érintenie kell Magyarországot is.

VS.hu

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.