Pesti Srácok

Nem államtitok kik tekinthettek államtitkokba

Nem államtitok kik tekinthettek államtitkokba

A legutóbbi nemzetbiztonsági ülésen ellenzéki képviselők arra voltak kíváncsiak, pontosan ki az a 21 személy a Századvég munkatársai közül, akik államtitkokhoz férhettek hozzá. A Belügyminisztérium és az Alkotmányvédelmi hivatal munkatársai arról tájékoztattak, nem minősül államtitoknak kik rendelkeznek biztonsági tanúsítvánnyal.

Szél Bernadett, az LMP társelnöke arról tájékoztatta a sajtót, nem minősül államtitoknak, pontosan kik rendelkeznek biztonsági tanúsítvánnyal. A képviselő elárulta, a 21 biztonsági tanúsítvánnyal rendelkező személy között ott vannak a Századvég tulajdonosai és vezetői is.

Az Index.hu internetes portál szerint Lánczi András, a kuratórium elnöke, Szalay-Bobrovniczky Kristóf elnökhelyettes és G. Fodor Gábor stratégiai igazgató, Barthel-Rúzsa Zsolt ügyvezető igazgató, Orbán Balázs kutatási igazgató és Lánczi Tamás vezető elemző rendelkezhetnek olyan tanúsítvánnyal amellyel a legszigorúbban minősített dokumentumokhoz is hozzá juthatnak. A Századvég korábbi közleményében úgy fogalmazott, „a Századvég minden tekintetben betartja a vonatkozó jogszabályi előírásokat és ennek megfelelően működik, visszautasít minden rosszindulatú gyanúsítást és hazugságot”.

PestiSracok facebook image

Forrás:

index.hu

Fotó: stop.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.