Pesti Srácok

Megvonná a segélyeket a menekültektől az osztrák külügyminiszter

Megvonná a segélyeket a menekültektől az osztrák külügyminiszter

A szociális támogatások és segélyek megvonásával lépne fel az osztrák értékeket és a német nyelvtanulást elutasító menekültekkel szemben az osztrák külügyminiszter, aki minderről egy vasárnapi lapinterjúban beszélt.

Sebastian Kurz a Kronen Zeitung című osztrák újságnak adott interjújában kijelentette, határozott és kompromisszum nélkül képviselt alapértékekre van szükség, amelyeket már az első naptól fogva meg kell ismertetni a menekültekkel, hogy elfogadják azokat. Ha ez nem történik meg, úgy „komor jövőre számíthatunk" - jelentette ki a külügyekért is felelős integrációs miniszter.

Ausztria 2016-ban már egészen biztosan nem tud olyan sok menekültet befogadni, mint idén tette - jelentette ki a miniszter egy másik vasárnapi lapinterjúban. Leszögezte, jövőre már nem ismétlődhetnek meg a 2015-ös események. Kurz az Österreich című osztrák lapnak adott nyilatkozatában elmondta, hogy támogatná az unió külső határainál lévő kerítés építését is, a Spielfeldnél tervezett kerítésre pedig azért van szükség, hogy hozzájáruljon a migránsok rendezett beutazásához.

PestiSracok facebook image

A miniszter beszélt az iszlám óvodákról szóló tanulmányról, amely csaknem egy hete jelent meg. Eszerint néhány bécsi óvodában a nevelés a muszlim vallás által befolyásolt formában, szigorú vallási elvekhez hasonlatos nézetek szerint zajlik, általában nem németül, a tulajdonosi háttérben pedig helyi muzulmán szervezetek sejthetők.

Ellentmond az integrációnak az a jelenleg tízezer gyereket érintő probléma, hogy egyes óvodákban etnikailag és vallásilag elszigetelt, párhuzamos társadalmat hoznak létre tudatosan - mondta a miniszter, rámutatva, hogy Bécs már régóta nem veszi komolyan az iszlám óvodák kérdéskörét, azonban a mostani médiavisszhangok miatt jó, hogy tudatosul ez a probléma.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!