Pesti Srácok

Nyolc kilogramm amfetamint volt a mélyhűtőben

Nyolc kilogramm amfetamint volt a mélyhűtőben

Rendőrségi házkutatás során nyolc kilogramm amfetamin került elő egy mélyhűtőből – írja a police.hu. A kábítószer-gyanús anyag feketepiaci értéke legalább húsz millió forint.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozóiroda kábítószer-kereskedelem bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást J. Géza 44 éves budapesti és K. Viktor 31 éves nagycenki lakosok ellen. A férfiak a gyanú szerint 2015. december 14-én egy fővárosi benzinkúthoz beszéltek meg találkozót, ahonnan J. Géza otthonába mentek. A nyomozók akkor igazoltatták a két férfit, amikor ők a lakóházból távoztak. Egyiküknél 330 gramm fehér port találtak a rendőrök, mely az elvégzett gyorsteszt szerint amfetamin.

A 44 éves férfi lakásában megtartott házkutatás alkalmával a nyomozók több csomagban, további összesen 8 kilogramm fehér port - az elsődleges szakértői vélemény szerint -, amfetamint találtak, illetve a kábítószer hígításhoz használt szereket, valamint a porciózáshoz és a csomagolásához használatos eszközöket, melyeket lefoglaltak. A kábítószer-gyanús anyag feketepiaci értéke legalább 20 millió forint.

PestiSracok facebook image

Mindkét férfit elfogták a rendőrök, gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették őket és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat. Az illetékes bíróság a 44 éves J. Géza előzetes letartóztatását, míg a 31 éves K. Viktor házi őrizetét rendelte el.

Forrás: police.hu Fotó: police.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!