Pesti Srácok

Simicskáék nem mondtak még le a TV2-ről

Simicskáék nem mondtak még le a TV2-ről

Simicska Lajos üzlettársának, Fonyó Károlynak a cége továbbra sem tett le a TV2 megvásárlásáról - írja az origo.hu. A Megapolis ügyvédje szerint a tévé sorsa a bíróságon dől majd el.

„Az anyacéghez, a TV2 Media Holdings Kft.-hez nem érkezett meg a TV2 Csoport vételára, és hozzájárulását sem kérték a jogerős cégbírósági adatok megváltoztatásához” – írja az Origóhoz hétfő délelőtt eljuttatott levelében Fonyó Károly cégének, a Megapolis Media Zrt.-nek, valamint a TV2 Media Holdings Kft.-nek jogi képviselője, Óvári Győző.

Ismert, Andy Vajna cége, a Magyar Broadcasting Co. Kft. vasárnap arról tájékoztatott, hogy lezárták a TV2 Csoport megvásárlását. Közleményükben azt írták, „a vállalat a tranzakcióhoz szükséges engedélyek birtokában benyújtotta a változásbejegyzési kérelmét a cégbírósághoz, és Dirk Gerkenst kinevezte a TV2 Csoport vezérigazgatójának”.

PestiSracok facebook image

Ezzel szemben Simicska Lajos üzlettársának, Fonyó Károlynak a cége azt közölte, hogy ha a Magyar Broadcasting Co. Kft. tényleg kifizette a ProSiebenSat.1 Media AG-t, akkor ez utóbbinak megszűnik a zálogjoga, ami meggyorsíthatja a folyamatban lévő cégeljárások befejezését. "A TV2 tulajdonjogának kérdése tehát változatlanul a bíróságokon fog véglegesen eldőlni”– írta az Origonak Simicskáék ügyvédje.

Forrás: origo.hu

Fotó: mno.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!