Pesti Srácok

Több ezer állami alkalmazottat érint a bürokráciacsökkentés

Több ezer állami alkalmazottat érint a bürokráciacsökkentés
Fotó: Árvai Károly/kormany.hu

Durván hatezren nézhetnek új munkahely után júliustól - írja az Index.

Lázár János kancelláriaminiszter a múlt heti Kormányinfón jelentette be, hogy a bürokráciacsökkentés jegyében július elsejétől bizonyos intézmények megszűnnek, vagy átalakításra kerülnek, és lesz, amit beolvasztanak valamelyik minisztériumba. A Miniszterelnökséget vezető miniszter akkor azt mondta, első körben 73 állami intézményről vizsgálják meg, hogy szükség van-e rá.

Az Index információi szerint azzal mindenki tisztában van, hogy nem fog megszűnni az összes listán szereplő intézmény. A konkrét intézményneveket tartalmazó lajstrom a cikk szerint a minisztereket is meglepte, nem beszélve a háttérintézmények vezetőiről, akiknek fogalmuk sem volt arról, hogy az általánosságban bejelentett leépítés őket is érintheti, ráadásul ilyen gyorsan és esetenként ilyen radikálisan.

PestiSracok facebook image

Az Index birtokába került anyag szerint azok sincsenek biztonságban, akik most maradnak. A tervezet szerint ugyanis jövőre további 10 százalékos leépítés várható.

A cikk a dokumentumra hivatkozva azt is írja, hogy az intézményvezetők hétszámjegyű végkielégítéssel távozhatnak, cserébe azért, hogy hat évig nem térnek vissza a közszférába, helyette a versenyszektorban helyezkednek el. Ezt az NGM-mel együttműködve a Karrier Híd Programmal egészítené ki a Miniszterelnökség, ami adó- és járulékkedvezménnyel támogatná az exközszolgák alkalmazását, átképzési programokat finanszírozna, illetve állami kezességvállalással és hitellel olajozná a kilépők vállalkozóvá válását – írja a portál.

Az Index számítása szerint a 20 százalékos létszámleépítés, nagyjából hatezer embert jelent.

A végleges döntés február végén várható, addig kell kivizsgálni, hogy a 73 intézmény közül melyik maradhat.

A teljes cikk itt olvasható!

Forrás: Index.hu

Fotó: kormany.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!