Pesti Srácok

A volt szocialista Pukli a jobbikos Dúró Dórát is meghívta tanévzárójára

A volt szocialista Pukli a jobbikos Dúró Dórát is meghívta tanévzárójára

Furcsa, mondhatni mozgalmas pályafutást tudhat magáénak Pukli István, aki 2007-ig az MSZP tagja volt. A zuglói Teleki Blanka Gimnázium igazgatója 1998-ban az országgyűlési választásokon az MSZP Tolna megyei listáján indult, de nem jutott be a parlamentbe. Ám egyéb szokatlan fordulatok is szerepelnek pályaívében, mondhatni számos politikai párttal kapcsolatba hozható, például a jobbikos politikust, Dúró Dórát is meghívta egyszer tanévzáró rendezvényükre.

A választás.hu-n a következőt írta magáról:

PestiSracok facebook image

A fiatal szocialisták szekszárdi helyi alapszervezetét is neki köszönhetjük. Hír Televíziónak azt mondta, 2007-ben kilépett a szocialista pártból – Gyurcsány Ferenc miatt. Ezek után a Perfekt Rt-ben dolgozott, amely korábban, mint politikában járatosan mozgó olvasóink előtt ismeretes, Gyurcsány Ferenc cége volt. Amikor Pukli ott dolgozott, már másik tulajdonosé volt a cég. 2012-ben viszont Puklit már a Fidesz támogatta a korábbi iskolaigazgatóval szemben, - bár akkoriban az LMP például keményen támadta, sőt, Pukli kinevezésekor Nemzeti Együttműködés Rendszerét és a holdudvart emlegették. A tantestület akkoriban az előző igazgatót, Rudas Pétert támogatta, és az új igazgató ellen tüntetés is volt, azonban a jelek szerint az ellenzék megbékélt személyével.

2014-ben azonban már egy másik politikai baráti gesztussal „örvendeztethette meg” Zugló akkor még Fideszes vezetését: a Teleki Blanka gimnázium tanévzáró rendezvényére a jobbikos Dúró Dórát hívta meg. A jobbikos politikus eleget is tett a meghívásnak, a zuglo.hu-n talált bejegyzés szerint: (a tanévzáró) "díszvendége a Parlament Kulturális Bizottságának az elnöke, Dúró Dóra volt. Az immár harmadik gyermekét váró családanya ünnepi beszédében a fiatalok külföldre áramlásának megállítására hívta fel a figyelmet. illetve arra, hogy a középiskolából kikerülve egyre több felelős döntést kell majd hozniuk."

Fotó:atv.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Mr. Trianon, a brit gazember aknamunkáját tétlenül nézte a korabeli magyar elit – Raffay Ernő, Balogh Zsuzsa, Vajda Miklós és sokan mások a búcsú-Polbeatben

‎Polbeat 2023 július 1.
Mr. Trianon - Scotus Viator, a magyarok legnagyobb ellensége címmel jelentetett meg könyvet Raffay Ernő történész. Erről a kötetről, Magyarország Trianon előtti lejáratásának és bomlasztásának ma is érvényes tanulságairól, a nemzetellenes belső ellenség aknamunkájáról beszélgettünk a szerzővel, illetve meghívott vendégeinkkel Vajda Miklóssal, a Paláver hallgatói klub doyenjével, Balogh Zsuzsa üzletasszonnyal, civil nemzeti közösségépítővel, Gyulai Györggyel, a Napról-napra Trianon című kötet alkotójával, Jeney János térképésszel, a nagy trianoni térképhamisítás tudományos leleplezőjével és törzsközönségünk "vezérkérdezőjével", Lukács Lászlóval. A rendhagyó, reméljük csak átmenetileg búcsú-Polbeatet Huth Gergely és Stefka István vezette.