Pesti Srácok

Az új vezetők ígérik, a közokoktatás igényeire szabják át a Kliket

null

Némi félelemmel, de örömmel vállalta a felkérést – mondta a péntek délutáni villám sajtótájékoztatón a csütörtökön kinevezett Pölöskei Gáborné. A helyettes államtitkár március elsejétől veszi át a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ irányítását és kezdi meg a felkészülést a jelenlegi rendszer átalakítására. Ebben segíti őt a szintén csütörtökön kinevezett Jenei Zoltán a Pécsi Tudományegyetem kancellárja, miniszteri biztosként. A Klik átalakítása július 1-én kezdődik.

Nagy a kihívás és a nagy a feladat, amelyet némi félelemmel ugyan, de örömmel vállalt – mondta Pölöskei Gáborné, akit csütörtökön kért fel Palkovics László oktatási államtitkár arra, hogy március 1-től vegye át a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) irányítását és kezdje meg a rendszer átalakítását. A cél, hogy az új struktúra olyan legyen, amely az eddigieknél nagyobb mértékben szolgálja az oktatás ügyét és nagyobb mértékben lesz partner az iskolák számára – ezt már Palkovics László oktatási államtitkár tette hozzá.

Az eddig helyettes államtitkárként dolgozó Pölöskeiné, aki nem mellesleg Áder János államfő húga, röviden vázolta mely területeken nyúlnak bele a rendszerbe: elsőnek a tartozások rendezését, majd a mindennapi működés biztosítását és végül az új szervezet keretinek kialakítását említette. Hozzátette, ebben lesz számára hasznos és beépíthető az elmúlt 17 közigazgatásban eltöltött év tapasztalata.

PestiSracok facebook image
AppleMark

Jenei Zoltán a Pécsi Tudományegyetem kancellárja miniszteri biztosként segíti az átalakításokat. A következő hetek feladatai közé sorolta a Klik gazdálkodásának, működési környezetének illetve a több tízezres számlaállománynak az áttekintését. Jenei reményét fejezte ki, hogy rövid idő alatt átlátható, szabályos és következetes gazdálkodást alakítanak majd ki és ezzel visszaállítják a Klikkel szemben elveszett bizalmat. Bízik abban, hogy mindezt július 1-ig megvalósítják.

A Klik újjászületése

Július 1-től teljesen megújul a Klik. Ehhez a kormány minden anyagi támogatást megad. Összesen 38 milliárdos pluszforrást biztosít a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ számára - közölte Palkovics László. Az oktatási államtitkár hozzátette, ez az összeg magában foglalja a 17 milliárdos adósság konszolidációját is.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.