Pesti Srácok

Nem kérnek a köznevelési kerekasztalból a tüntető gimnáziumok

Nem kérnek a köznevelési kerekasztalból a tüntető gimnáziumok

Váratlan fordulat történt egy nappal a minden fél által sikeresnek ítélt oktatási kerekasztal alakuló ülése után. A miskolci Herman Ottó Gimnázium és az országos tiltakozáshoz csatlakozott iskolák képviselői szerdai közleményükben azt írják, valódi és rendszerszintű változásokat akarnak, de szerintük a kerekasztal erre alkalmatlan. Tüntetni fognak szombaton.

A tanitanek.hu oldalon megjelent nyílt levél írói úgy látják, hogy az oktatási kerekasztalon történtek csak az előzetes félelmeiket igazolták vissza. A több mint 700 iskolát tömörítő Tanítanék Mozgalom képviselői szerint az egyeztetés nem az érdemi tárgyalásokra, hanem a közvélemény lecsendesítésére és a szombati tüntetés ellehetetlenítésére irányult.

PestiSracok facebook image

– fogalmaz Törley Katalin a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium KT elnöke, Pilz Olivér a Miskolci Herman Ottó Gimnázium KT elnöke és Pukli István a fővárosi Teleki Blanka Gimnázium igazgatója.

Kiemelik azt is, hogy a Herman Ottó gimnázium igazgatója a saját nevében nyilatkozott, ők viszont a 737 csatlakozó intézmény nevében nyilvánítják ki álláspontunkat. A kormány pedig csak össze akarja mosni az elégedetlenségi mozgalom egyik emblematikus figurájának véleményét a tiltakozó intézmények valódi akaratával. Számukra elfogadhatatlan a Köznevelési Kerekasztal működése, szereplői, szándékai.

Emlékeztetőül leírják a mozgalom követeléseit:

  1. Követeljük, hogy a kormány mondja ki, a 2011-ben elfogadott köznevelési törvényt átmenetinek tekinti, és haladéktalanul kezdje meg az érdemi egyeztetéseket a közoktatás valódi szereplőivel egy új közoktatási törvény elkészítéséhez!
  2. Követeljük, hogy az új közoktatási törvénnyel kapcsolatos egyeztetések annak szakmai alapjaitól kezdődjenek! Az elmúlt öt évben kiderült, hogy az eddigi irány sem jó, és a toldozgatás-foltozgatás sem vezetett sehova.
  3. Követeljük, hogy az oktatásra fordított költségek érjék el a mindenkori GDP 6%-át, az átlátható, kiszámítható és stabil normatív oktatásfinanszírozás érdekében!
  4. Követeljük, hogy az intézmények napi működését lehetetlenné tevő, a tanulók és a pedagógusok számára elviselhetetlen helyzetet okozó közismert problémákat a jogszabályok és az utasítások azonnali módosításával haladéktalanul kezeljék!

A Tanítanék Mozgalom végül minden az oktatás ügyéért elkötelezett kollégát, szülőt, diákot, szervezetet arra kér, hogy csatlakozzanak a Pedagógusok Szakszervezet február 13.-ra meghirdetett Kossuth téri tüntetéséhez.

Forrás:

tanitanek.hu

Fotó:

MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!