Pesti Srácok

Kár volt Katzot elengedni - A MÚOSZ etikai bizottsága elé került a 24.hu videója

null

Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) etikai bizottsága elé került a 24.hu videója, amelyen a portál egyik riportere „a miniszterelnök lányának terhessége kapcsán viccelődött" - írta csütörtök délelőtt honlapján a Magyar Idők.

Azt írták, egy MÚOSZ-tag, aki - a Magyar Idők szerint – „magát nem tartja politikusnak és nem a jelenlegi kormány rajongója", beadvánnyal fordult a szervezet etikai bizottságához, mivel hisz, hinni próbál „az etikus és korrekt újságírásban". Az újságíró Katz Dávid, a 24.hu munkatársa ellen emelt panaszt, aki - mint írta – „többször megalázta" a miniszterelnök lányát és Csonka András színművészt. „Sértő megjegyzéseket és kérdéseket tett fel nekik, konkrét bizonyítékok és tények nélkül" - írta beadványában a MÚOSZ tagja.

A beadvány benyújtója a MÚOSZ etikai bizottságának állásfoglalását kéri a videóról, és arról, hogy „milyen mélységig lehet turkálni egy közszereplő családtagjának illetve egy színész magánéletében". Továbbá felteszi a kérdést, „Katz kolléga viselkedése etikai szempontból elfogadható-e?". A MÚOSZ-tag kifejti, hogy véleménye szerint nem elfogadható, „az ilyenek miatt vetik meg sokan a politikai újságírást" - írta honlapján a Magyar Idők.

PestiSracok facebook image

A Magyar Idők elsők között írt arról a videóról, amely - mint fogalmaztak - "óriási" felháborodást váltott ki. Szerdán honlapjukon azt írták, amikor kedden megkeresték a 24.hu főszerkesztőjét, Kustánczi Norbert, még „egészen másként viselkedett". Szerdán Kustánczi Norbert közleményt adott ki, melyben azt írta, hogy a videót eltávolították az oldalról, s egyúttal „tiszteletben tartva az anyaságot, Orbán Ráheltől és az esetleges további érintettektől" elnézést kért.

Forrás: magyaridok.hu Fotó: magyaridok.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.