Pesti Srácok

Március 15-én boltzáras tüntetés is lesz

Március 15-én boltzáras tüntetés is lesz

Felülvizsgálati kérelmet nyújtott be a Kúriához az MSZP a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) két, a vasárnapi boltzárral összefüggő döntése miatt pénteken Budapesten. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) székháza előtt tartott sajtótájékoztatón Lukács Zoltán, az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese elmondta: egyik beadványukban azt kérik a Kúriától, hogy semmisítse meg az NVB azon döntését, amellyel a népszavazást kezdeményező magánszemély – Erdősi Lászlóné – beadványát hitelesítették. A másik beadványban azt kérik – folytatta –, hogy a szocialista Nyakó István népszavazási kérdéséről hozott NVB-döntést a Kúria semmisítse meg és hitelesítse a kérdést.

Lukács Zoltán emlékeztetett arra, hogy a beadványokat az NVI továbbítja a Kúriának, amelynek kilencven napja van dönteni. A frakcióvezető-helyettes közölte, a Kúriának kiemelten nagy felelőssége van, nem csak jogszabályt kell értelmeznie. A döntése látleletet ad arról, hogy Magyarországon milyen állapotban van a jogállam, lehet-e még jogállamról beszélni – hangsúlyozta. Szerinte február 23-án törvénytelenség történt az NVI épületének előterében.

Nyakó István azt mondta, a fő kérdés továbbra is az, lesz-e népszavazás arról, hogyan akarják nagykorú állampolgárok eltölteni a hétvégéjüket. Közölte, azért tartanak ki, hogy biztosítsák minden magyar állampolgárnak a népszavazás jogát. Elmondta: a Kúria vagy Erdősi Lászlóné vagy az ő kérdését hitelesíti, de hozhat olyan döntést is, hogy mind a kettőt elutasítja. Utóbbi estben – tette hozzá – újra az NVI előtt fognak állni úgy, mint „a fekete kedden”, amikor a rendőrség mellett az NVI vezetője is azt mondta, nem volt mozgástere intézkedni. Nyakó István jelezte azt is, hogy március 15-én demonstrációt tartanak az NVI előtt.

PestiSracok facebook image

MTI/Fotó:stop.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.