Pesti Srácok

Majdnem száz károsultnak már fizetett az állam

null

A Magyar Nemzet a Veszprém Megyei Kormányhivataltól úgy értesült, hogy

április 19-ig 94 embernek összesen 232 millió forintot fizetett ki a magyar állam a vörösiszap-katasztrófa miatt

. Ők mindannyian jogerős ítélettel rendelkeztek a kártérítési ügyükben. A károsultak egyébként változó eredménnyel pereltek, de sokáig azok sem láttak pénzt, akik nyertek, mert a felszámolás alá vont Mal Zrt. nem tudott kártérítést fizetni a károsultaknak. Helyette a kormány különített el forrásokat a kártérítésre.

Az állami kifizetések már régebben elkezdődtek: tavaly ősszel szintén a Magyar Nemzet írta meg, hogy szeptember végéig 33-an kaptak összesen 91,5 millió forintos kártérítést a vörösiszap-károsultak közül a 400 millió forintos keretből.

Mostanáig összesen 5 esetben hiánypótlást kért a hivatal, 1 kérelmet pedig el kellett utasítaniuk, írta a lap pénteki számában.   Forrás: Index Fotó: nol.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.