Pesti Srácok

Bíróság előtt van az a két férfi, akik pénzelhették a párizsi és brüsszeli merényleteket

Bíróság előtt van az a két férfi, akik pénzelhették a párizsi és brüsszeli merényleteket

A brüsszeli és a párizsi merényletek egyik gyanúsítottjának pénzelése címén emeltek vádat két ember ellen Londonban.

A két vádlott, a brit állampolgárságú Mohammed Ali Ahmed és a belga-marokkói, de Birminghamben élő Zakaria Boufassil pénteken állt a londoni Westminster kerület magisztrátusi bírósága elé.

A vádirat szerint Ahmed és Boufassil háromezer fontot (1,2 millió forintot) adott a novemberben Párizsban, illetve a márciusban Brüsszelben elkövetett terrortámadások egyik fő gyanúsítottjának, Mohamed Abrininek. Abrini volt a "kalapos ember", aki a brüsszeli Zaventem repülőtéren március 22-én elkövetett pokolgépes merénylet előtt néhány perccel, a két öngyilkos merénylővel együtt tűnt fel a biztonsági kamerák felvételén.

PestiSracok facebook image

Abrini, akinek a belga hatóságok gyanúja szerint a párizsi merényletek előkészítésében is szerepe volt, a londoni bíróságon pénteken ismertetett vádirat alapján tavaly júliusban Birminghamben járt, és akkor vette át a pénzt Ahmedtől és Boufassiltól.

Pénteken megjelent a westminsteri bíróság előtt Soumaya Boufassil, Zakaria Boufassil nővére is, aki a vád szerint Ahmeddel együtt pénzt gyűjtött terrorista célokra.

Ahmedet és Zakaria Boufassilt a brit terrorizmusellenes törvény alapján hivatalosan azzal vádolják, hogy tudták, vagy legalábbis alapos okuk lett volna gyanítani, hogy az Abrininek átadott pénz terrorcselekmény finanszírozására szolgál.

Mohammed Ali Ahmedet és Soumaya Boufassilt emellett terrorcselekmények előkészítésével is vádolják.

Az ügyet a westminsteri magisztrátusi bíróság a londoni központi büntetőbíróság - utcájáról kapott, közismert nevén az Old Bailey - elé utalta, ahol május 13-án kezdődik a tárgyalás.

Forrás: MTI

Fotó: news.com.au

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!