Pesti Srácok

Néhány száz taxis tartja sakkban a kormányt

Néhány száz taxis tartja sakkban a kormányt

Petíciót indított felhasználói körében az Uber a kormány tervezett intézkedései ellen, amelyet eddig már közel 21 ezren írtak alá.

"Most nagy a tét, mert be akarják tiltani az Ubert. Ezért arra kérünk, mondjátok el a döntéshozóknak, hogy támogassák a szolgáltatást, amit szerettek és használtok nap mint nap. Mondjatok Ti is, és a politikusok is IGEN-t a fejlődésre és IGEN-t az Uberre" - szól az Uber felhívása.

A petícióval Lázár Jánosnak, Rogán Antalnak, Seszták Miklósnak, Fónagy Jánosnak és Deutsch Tamásnak küldhetnek rövid üzenetet az aláírók.

"Támogatom az Ubert. Támogatom, mert megkönnyíti az utazást a városban, mert erősíti a piaci versenyt, és így jobb minőségű és olcsóbb szolgáltatást kapok.

PestiSracok facebook image

Emellett kereseti lehetőséget biztosít sok magyarnak, ezáltal a gazdaság növekedéséhez is hozzájárul. Önnek, mint a Kormány tagjának fontos döntést kell meghoznia. Kérem, hogy olyan döntést hozzon, amely jó a budapestieknek. Döntsön helyesen és mondjon IGENT az Uberre!" - szerepel a politikusoknak címzett üzenetben. Felhívásában az Uber más mellett azt írja, hogy

a kormányt sakkban tartja néhány száz taxis, akik el akarják lehetetleníteni az Ubert

és téves információkat terjesztenek az applikációról. Pedig az Uber szerint az ehhez hasonló applikációk jelentik a jövőt, ami változást hoz. "A változástól pedig sokan félnek. Főleg azok, akiknek a monopól helyzetét ez sérti. Meg azok, akik büszkék arra, hogy nem használnak okostelefont" - írták. Hozzátették, hogy

az Uber átláthatóságot hoz egy készpénz alapú üzletágba, náluk nincsen feketefuvar, nincs átvert turista

, nincs megbuherált taxióra. "Autós partnereinknek megvan a személyszállítási engedélye, adót fizetnek és számlát adnak minden utazást követően. Ja, és minden Uber utazás biztosítva van" - közölték. Közölték, hogy

új szabályrendszerre van szükség

, amely elsősorban a fogyasztó érdekeiteket védi, másodsorban pedig figyelembe veszi az új, modern technológiák biztosította lehetőségeket, és támogatja, nem pedig gátolja a fejlődést. "Harmadsorban olyan szabályozás kell, amely erősíti a versenyt. Az Uber kész együttműködni egy ilyen szabályozás megalkotásában" - olvasható a felhívásban. Az Uber petíciós felhívását minden felhasználó megkapja, amikor autót kér a rendszerben. A cég azt követően lépett akcióba, hogy a taxisok tegnap ismét tüntettek ellenük, a kormány pedig benyújtotta a parlamentnek az autós személyszállítás szigorításáról szóló törvényjavaslatát. Ez tulajdonképpen az Uber betiltását jelenti, az illetékes kormányhivatal ugyanis elrendelheti a jogellenes szolgáltatás végzéséhez hozzáférést biztosító vagy a szolgáltatást közvetlenül népszerűsítő honlap blokkolását 365 napra. A javaslat szerint az engedély nélkül végzett személyszállítási szolgáltatás esetén a járművezetőt 9 büntetőponttal, majd ismételt szabályszegés esetén újabb 9 hibaponttal büntetik, az így összegyűlt 18 pontnál a vezetői jogosítványt hat hónapra visszavonják. A járművet első alkalommal fél évre, ismételt szabályszegés esetén pedig három évre kivonhatják a forgalomból. Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!