Pesti Srácok

Bokros: „legfeljebb a Fidesz állítja, hogy Magyarország jobban teljesít, de gyerekek, ne vicceljünk, és ne hazudjatok.„

Bokros: „legfeljebb a Fidesz állítja, hogy Magyarország jobban teljesít, de gyerekek, ne vicceljünk, és ne hazudjatok.„

Államközpontú, piactorzító, növekedést gátló, magánkezdeményezést bénító, befektetéseket büntető, vállalkozókat eltaszító, észszerűtlen, szakszerűtlen, kiszámíthatatlan és becstelen gazdaságpolitikátok megbukott” – ezt üzente a magyar kormánynak Bokros Lajos, a Modern Magyarország Mozgalom (MoMa) elnöke.

A szocialisták egykori pénzügyminisztere a Népszabadságnak úgy nyilatkozott, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter leleplezte a kormányt, amikor néhány napja azt mondta a Financial Times-nak, hogy a magyar gazdasági növekedés látványos lassulása csak átmeneti volt az első negyedévben, okaként pedig az Európai Uniós támogatások késlekedését nevezte meg.

Varga Mihály ezzel Bokros szerint beismerte, hogy „a magyar gazdaság a segélyfüggőség csapdájában vergődik”. Úgy látja, nálunk csak akkor van növekedés, amikor azt az uniós támogatások éppen lehetővé teszik, nincs viszont magánberuházás.

PestiSracok facebook image

– fogalmaz a politikus. Szerinte legfeljebb a Fidesz állítja, hogy Magyarország jobban teljesít, de

Államotok nem csodafegyver, hanem a világpiaci szempontból hatékony piacgazdaság hazai működésének legfőbb akadálya. Unortodox modelletek látványosan megbukott.Államközpontú, piactorzító, növekedést gátló, magánkezdeményezést bénító, befektetéseket büntető, vállalkozókat eltaszító, észszerűtlen, szakszerűtlen, kiszámíthatatlan és becstelen gazdaságpolitikátok megbukott” – vonja le a következtetést a MoMa elnöke.

– fogalmaz Bokros.

Forrás: Népszabadság

Fotó: Népszabadság

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!