Pesti Srácok

Kerülni kell a napsütést szombaton - másodfokú figyelmeztetés

Kerülni kell a napsütést szombaton - másodfokú figyelmeztetés

A tartós hőség miatt már csaknem az egész országra narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adott ki szombatra a meteorológiai szolgálat.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: szombaton a napi középhőmérséklet az ország nagy részén 27-28 Celsius-fok körül alakul. A hőség veszélye miatt Nógrád, Vas, Veszprém és Zala megyére elsőfokú, az ország többi területére pedig másodfokú figyelmeztetést adtak ki.

Felhívták a figyelmet továbbá arra, hogy szombaton is a figyelmeztetési értéket meghaladó 8,5-ös, vagyis extrém UV-B sugárzás várható. Ilyenkor már 15-20 perc napon tartózkodás alatt bőrpír keletkezhet, ezért azt kérik, 11 és 15 óra között, aki teheti, kerülje a napozást.

PestiSracok facebook image

Az előrejelzés szerint szombaton tetőzik a hőség. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 19-24 fok között várható, néhol 16-18 fokig hűlhet a levegő. A legmagasabb nappali hőmérséklet jellemzően 33-37 fok között alakul. A késő délutáni, esti órákban az Alpokalján, a délnyugati határvidéken, illetve az Északi-középhegységben, az Alföldön lehetnek elszórtan záporok, zivatarok.

Az előrejelzés szerint vasárnap, egy érkező hidegfront hatására, fokozatosan megszűnik majd a kánikula. Vasárnap reggel szórványosan, később egyre többfelé várható zápor, zivatar. Emellett helyenként megerősödik a szél, zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. Vasárnap a leghidegebb órákban 17-22 fok lehet. Napközben általában 29-34 fokig melegszik a levegő, a Nyugat-Dunántúlon viszont már csak 26-28 fok valószínű.

Az országos tisztifőorvos korábban vasárnap éjfélig adott ki hőségriasztást.

Forrás: MTI, rightathomeuk.co.uk

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!