Pesti Srácok

A magyar kormány szerint az EU képtelen kezelni a migrációs válságot

null

Orbán Viktor miniszterelnök a brüsszeli EU-csúcsot megelőzően a visegrádi országok (V4) miniszterelnökeivel egyeztetett – tájékoztatta Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke az MTI-t.

A sajtófőnök elmondta: a visegrádi országok közös nyilatkozatot fogadtak el, ami jelzi, hogy a V4-eknek az Európai Unió mostani válságos időszakában is közösek az érdekeik, és ezeket a leghatározottabban képviselik majd a tárgyalások során.

Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a V4 egyeztetés után az MTI-nek azt mondta: a magyar kormány álláspontja szerint a kialakult válság legfőbb oka, hogy az Európai Unió képtelen kezelni a migrációs helyzetet. Kényszerbetelepítést és kötelező kvótát javasol a határok védelme helyett.

PestiSracok facebook image

„Mi ragaszkodunk ahhoz, hogy csak a magyarok dönthetnek arról, kivel szeretnének együtt élni. Ezért van szükség az őszi népszavazásra” – hangsúlyozta Dömötör Csaba.

Forrás: MTI, fotó: nethir.com

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.