Pesti Srácok

Csontoktól a gyanúsítottig – Akcióban a kiskunhalasi helyszínelők (VIDEÓ)

Egy 2011 őszén történt emberölést derítettek fel a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai. A nyomozás adatai szerint egy kiskunhalasi tanyán történt szóváltást követően a sértett belehalt sérüléseibe, gyilkosa a kertben ásta el. Évekkel később, a lebukás veszélyétől tartva a csontok egy részét a közeli kiserdőben rejtette el. De nem volt elég alapos…

Állampolgári bejelentés érkezett 2016. február 11-én arról, hogy Kiskunhalason, a Keceli út környékén egy erdős területen feltehetően emberi csontmaradványokat találtak. A kirendelt szakértők véleményei szerint az erdőben egy idős férfi maradványait találták meg, aki évekkel ezelőtt bűncselekmény áldozata lett.

kiskonpol4
Fotó: police.hu

A csontok alapján sikerült azonosítani az elhunyt férfit, akinek az eltűnését még 2012. június 15-én jelentette be egyik rokona. A kiskunhalasi lakosnak 2011 őszén veszett nyoma. A bizonyítékok alapján megalapozottá vált a gyanú, hogy az idős férfit egy ismerőse, S. Mihály ölte meg. Másnap - őrizetbe vétele mellett - gyanúsítottként hallgatták ki az 59 éves férfit, majd vallomása alapján a tanyája udvarán további holttestmaradványok kerültek elő.

PestiSracok facebook image
kiskunpol5
Fotó: police.hu

A nyomozás adatai szerint a gyanúsított 2011 szeptemberében a kiskunhalasi tanyáján előzetes szóváltást követően bántalmazta ismerősét, aki belehalt sérüléseibe. Ezt követően a holttestet az ingatlan udvarában elásta. A lelepleződés elkerülése érdekében 2015 őszén kiásta a tetemet és a maradványok egy részét a közeli erdőben rejtette el. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársa és tetemkereső szolgálati kutyája segítségével a csontváz hiányzó részeit is megtalálták a rendőrök.

kiskonpol2
Fotó: police.hu

A nyomozás jelenleg is folyamatban van.

Forrás: police.huFotó, videó: police.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!