Pesti Srácok

Rio készen áll az Olimpiára

Rio készen áll az Olimpiára

Nawal El Moutawakel, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) koordinációs bizottságának elnöke szerint Rio de Janeiro készen áll az augusztus 5-én kezdődő ötkarikás játékokra.

A marokkói sportvezető a nyitóünnepség előtt 25 nappal a NOB honlapján elmondta, hogy az olimpiai falu és a versenyhelyszínek is tökéletes állapotban várják a rajtot. A 400 méteres gátfutás 1984-es olimpiai bajnoka 2009 óta kíséri figyelemmel az előkészületeket, az elmúlt hét évben számos alkalommal látogatott Rióba, ahol egyeztetett a helyi szervezőbizottsággal, illetve a szövetségi, az állami és a városi vezetőkkel, és minden helyszínt többször is végigjárt.

El Moutawakel emlékeztetett, hogy a brazil világváros 44 tesztversenynek adott otthont sikerrel. Az első sportolók két hét múlva érkeznek Rióba, addig már csak az utolsó simítások vannak hátra a létesítményekben. A NOB beszámolójából kiderül, hogy az új metróvonal az ötkarikás játékok kezdetére üzemképes lesz, valamint egy időszakos autóbuszvonalat is kialakítottak.

PestiSracok facebook image

A sportvezető legutóbbi megbeszélésein napirenden voltak a zikavírus okozta megbetegedések is. Mint elhangzott: az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legfrissebb jelentése szerint általános utazási, illetve kereskedelmi korlátozásokra nincs szükség Brazíliában, a helyi hatóságok és az olimpia szervezői pedig továbbra is mindent megtesznek, hogy minimalizálják a megbetegedés kockázatát. El Moutawakel kiemelte, az országban az augusztus és a szeptember téli hónapnak számít, ekkor szárazabb, hűvösebb az éghajlat, ami nagymértékben csökkenti a szúnyogok jelenlétét, így a fertőzés veszélyét is.

Az összesen 85 ezer fős biztonsági személyzet tagjai 55 országból érkeznek, az ő feladatuk lesz az olimpiai falu, a sportlétesítmények, a repülőterek és a főbb közlekedési utak védelme. A marokkói sportvezető arról is beszélt, hogy a vitorlásversenyeknek otthont adó Guanabara-öbölben a legújabb mérési adatok szerint sokat javult a vízminőség. A helyi szervezőbizottság vezetője, Carlos Arthur Nuzman úgy fogalmazott: munkájuk most érkezett a legkritikusabb szakaszhoz.

"Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy készen állunk a világ vendégül látására. Sok feladat áll még előttünk, de rengeteg energiánk van. Nagyszerű olimpiát fogunk rendezni" - tette hozzá.

Forrás: MTI, Fotó: tezxeber.az

Ajánljuk még

Pankotai (Trágár) Lili anyja bíróság elé is kerülhet ezért – The Fair Right

Ps TV 2023 május 10.
A YouTube gőzerővel tiltja és korlátozza a konzervatív tartalmakat. Már a szabályzatot sem kell feltétlenül megsérteni, az is elég, ha a fizetett trollhadsereg folyamatosan jelentgeti a tartalmaidat. Az említett szekta erre viszonylag hamar rájött, és amint az alábbi példa is mutatja, folyamatos támadás alatt állnak azok, akik mást gondolnak a világról. A YouTube pedig ehhez természetesen asszisztál is, hiszen nincs is fontosabb annál, minthogy korlátozzuk az ellenvéleményt, miközben a CIA ügynökei éppen egy Majdan kirobbantásán dolgoznak. És hogy mi köze ehhez Pankotai Lili anyjának? Sokkal több, mint hinnéd. A cikk végére ez számodra is egyértelművé válik majd.

Az Akta – Elüldözte az orvosozós csalókat a házából, 12 millió kártérítést kell fizetnie a férfinak

Ps TV 2023 szeptember 6.
Egészen abszurd jogi helyzet állt elő a fővárosban, az orvosozós csalók néven ismertté vált üggyel összefüggésben. A fehér köpenybe bújt termékbemutatós vállalkozókat, akik idős emberekkel hitették el, hogy halálos betegek és adtak el nekik mágneses gyűrűket, masszírozó kütyüket, mára egy ország ismeri. Az országos hálózatot kiépítő pénzcsinálók az elmúlt nyolc évben sorra buktak meg, Szombathelytől Veszprémen át Zalaegerszegig. Szombathelyen heteken belül másodfokon is ítélet születik több mint 50 vádlott ellen, akik közül többeket első fokon komoly letöltendő börtönbüntetésre ítéltek. A fővárosban eközben ugyanazzal a módszerrel, ugyanazokkal az eszközökkel mind a mai napig jól megy a bolt, igaz, itt is ütköztek olykor akadályokba. A legkomolyabb akadályt Szűcs Attila jelentette, aki amolyan civil kurázsival vette fel a harcot a Lónyay utcai házukban call centert és közérzetjavító központot működtető keményfiúkkal. Tucatjával hívták ide időpontra az időseket, akik aztán jobbára ugyanazt a leletet kapták és sokan utolsó pénzüket is a csodakütyükre költötték, amikről elhitték, hogy az életüket menthetik meg. Szűcs Attila eleinte csak az öregeket tájékoztatta, aki bebocsátásra vártak, aztán újságírókat is kihívott, olykor pedig dokumentálta, mi történik a házban. Végül feljelentették zaklatásért, és amiért állítólag elüldözte a házból a céget, a nekik helyiségeket bérbe adó ingatlanfejlesztő is beperelte, károkozásért. Mit gondolnak, ki húzta a rövidebbet?