Pesti Srácok

Az LMP szerint csak a hirdetésekben léteznek a kormány reformjai

Az LMP szerint csak a hirdetésekben léteznek a kormány reformjai

Az LMP szerint a kormány reformjai nem működnek, az emberek hiába várnak változtatást az egészségügy, az oktatás és a gazdaság területén, azok ugyanis valójában "csak a méregdrága kormányzati hirdetésekben léteznek".

Ábrahám Júlia, az ellenzéki párt egészségügyi szakszóvivője vasárnap, Budapesten tartott sajtótájékoztatóját követően az MTI-nek elmondta, a kormány "jól hangzó bejelentéseiről" utólag mindig az derült ki, hogy azoknak a "fele sem igaz".

Az egészségügy területéről példaként említette, hogy nincsenek átgondolt, a szakmával egyeztetett strukturális változtatások, csak olyan rögtönzések, mint a fővárosi szuperkórház, vagy az egyetemi kórházak ötletei.

Kiemelte, a kormány "idegen tollakkal ékeskedik", amikor a brüsszeli forrásokból felújított kórházakra hivatkozik, az egészségügyi dolgozók fizetésemelésével pedig szintén nem reformot hajtott végre, hanem "egy elkerülhetetlen szükségszerűséget" teljesített az "összeomlás megakadályozására".

PestiSracok facebook image

Az LMP politikusa szerint a kormány továbbra sem a jelentőségének megfelelően kezeli az egészségügyet, amennyiben ugyanis az ágazatban működnének a reformok, akkor jelentősen csökkenne a dolgozók elvándorlása, nem állna 280 háziorvosi praxis betöltetlenül, nem növekedne havonta 3-4 milliárd forinttal a kórházak adósságállománya, az emberek egészségügyi állapota pedig érezhetően javulna, miközben a hálapénz és a kórházi fertőzések száma visszaszorulóban lenne.

- mondta az LMP szakszóvivője, majd megjegyezte, az egészségügy gondjait nem lehet megoldani "hazug propagandával, vagy gyűlöletkeltő plakátokkal.

Forrás: MTI, fotó: vehir.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!