Pesti Srácok

Elfogták az egyik körtéri verekedőt

Elfogták az egyik körtéri verekedőt

Két férfi verekedett péntek este a Móricz Zsigmond körtéren: egy villamosvezetőt és az utasokat, később egy söröző vendégeit bántalmaztak. Egyiküket, V. Istvánt a rendőrök elfogták, ismeretlen társát továbbra is keresik.

Péntek este 8 óra magasságában került sor, miután a vezető két hangoskodó fiatal férfi miatt leállította a villamost a Móricz Zsigmond körtéri megállóban. A sofőr le akarta szállítani a két rendbontót, akik erre fenyegetőzni kezdtek, majd miután a villamosvezető közölte, hogy ő közfeladatot ellátó személy, megütötték.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Tevékenységirányítási Központjába 2016. december 16-án este érkezett bejelentés a 17-es villamos vezetőjétől, hogy a Budapest XI., Móricz Zsigmond körtéren található villamosmegállóban 19 óra 50 perckor két ismeretlen férfi megtámadta és rendőri segítséget kér. Egyikük több utast bántalmazott, míg a másik személy egy, az utasok segítségére érkező férfit megütött. - írja a pilice.hu.

A támadók a rendőrök kiérkezéséig elhagyták a helyszínt, hála egy szolgálaton kívüli rendőrnek, akit először a támadók egyike szintén megütött, de miután meglátták az igazolványát, odébb álltak. Az eset jól látszik ezen a videón.

PestiSracok facebook image

A két férfi 21 óra körül egy Budapest XI., Fehérvári úti söröző előtt további öt személyt bántalmazott. A bántalmazott személyek a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján könnyű, nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtek.

Az egyik férfit, V. Istvánt a BRFK rendőrei egy Budapest XI., Major utcai ingatlanban 2016. december 17-én 13 óra 15 perckor elfogták, míg ismeretlen társát továbbra is keresik.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság XI. kerületi Rendőrkapitányság kéri, hogy aki V. István ismeretlen társáról vagy a bűncselekményről információval rendelkezik, hívja a 06-1-381-4300 telefonszámot, illetve névtelensége megőrzése mellett tegyen bejelentést az ingyenesen hívható 06-80-555-111-es „Telefontanú” zöld számán, valamint a 107-es, vagy 112-es központi segélyhívó telefonszámok valamelyikén.

Forrás: police.hu, Fotó: YouTube

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!