Pesti Srácok

A kormány kilép a Nyílt Kormányzati Együttműködésből

A kormány kilép a Nyílt Kormányzati Együttműködésből

A 192. Magyar Közlönyben olvasható, hogy a kormány kilép a Nyílt Kormányzati Együttműködés (Open Government Partnership) elnevezésű nemzetközi kezdeményezésből - írta meg az Index.

A Közlönyben Orbán Viktor felszólítja a külügyminisztert, hogy azonnali hatállyal tájékoztassa erről a szervezetet is, melynek éves gyűlése december 7-én, pénteken kezdődik Párizsban.

kormanykilep
PestiSracok facebook image

Az együttműködéshez 2013-ban csatlakoztunk, célja, hogy erősítse a részes országok elkötelezettségét a nyílt és átlátható kormányzás megteremtése és a társadalmi részvétel erősítése iránt.

- olvasható a csatlakozáskor kiadott közleményben.

A HVG megkereste a kormányt az üggyel kapcsolatban: a tárca szerint a Nyílt Kormányzati Együttműködés a jó kormányzati gyakorlatok megvitatása helyett "egyes országok leckéztetésének terepévé vált, valós párbeszédet nem folytat, a tényeket elferdíti, és egyoldalú jelentéseket készít".

"A jelentésekben a hazánkat folyamatosan bíráló úgynevezett civil szervezetek véleménye megjelent, a kormányzati választ azonban negligálták. Semmi értelme, hogy egy ilyen, az alapításkor kitűzött céloktól és elvektől teljesen eltért szervezetben fenntartsuk tagságunkat" – fogalmaznak a HVG-nek küldött válaszban.

Szijjártó Péter kedden a kormány döntéséről értesítette a Nyílt Kormányzati Együttműködés kormányzó bizottságát – tették hozzá.

Index/HVG

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!