Pesti Srácok

Márciusban jöhet az újabb rezsicsökkentés

Márciusban jöhet az újabb rezsicsökkentés

További húsz hatósági eljárás válik díjmentessé, ha a parlament megszavazza a Miniszterelnökség állami rezsicsökkentésről szóló újabb törvényjavaslatát - mondta a Magyar Időknek a Miniszterelnökség területi közigazgatási ügyekért felelős államtitkára.

A Magyar Idők csütörtöki számában megjelent cikkben Kovács Zoltán elmondta: "a célok megvalósításának egyik fontos eleme, hogy eltöröljük azokat az illetékeket és díjakat, amelyek az állampolgárok és a vállalkozások nagy részét érintik." Kovács Zoltán rámutatott: a törvényhozás az év elején számos költséget szüntetett meg vagy csökkentett, most érkezett el az állami rezsicsökkentésnek nevezett program második fázisa. A tárca kedden törvényjavaslatot nyújtott be a parlamentnek, mely összesen húsz hatósági eljárás illetékét, díját szüntetné meg. Tizenöt esetben a magánszemélyek terhe csökkenne. A jövőben például ingyenesen juthatna bárki anyakönyvi kivonathoz, emellett adott esetben az ingatlanok tulajdoni lapjának nem hiteles másolatáért sem kellene fizetni, s a családi otthonteremtési kedvezmény igénybevételéhez szükséges hatósági bizonyítványt is költségmenetesen szerezhetnék be az érintettek. A vállalkozások anyagi helyzetét segítené, hogy bizonyos cégbejegyzések és az egyéni vállalkozók nyilvántartása alapján kiállított hatósági bizonyítvány költségét eltörölnék. Az újabb díjmentesség 2017 márciusában lépne életbe. Az államtitkár hangsúlyozta: a kormányzat nem találomra választotta ki a megszűnésre ítélt tételeket, nyáron ugyanis társadalmi konzultációt tartottak.

Kovács Zoltán kiemelte: a jövő évi változtatásokkal a családok nagyjából négyszázmillió forintot spórolnának meg, a vállalkozások pedig 1,2 milliárd forintos megtakarításhoz juthatnak. A tavaly megszavazott és idén január óta élő díjeltörlések eközben nagyjából tízmilliárd forintot hagynak idén a magánszemélyeknél, 2,5 milliárdot pedig a vállalkozóknál. Ezek szerint két év alatt az állami rezsicsökkentés 14 milliárd forinttal segítheti a családok és a hazai gazdasági szereplők boldogulását.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI

Fotó: Origo

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!