Pesti Srácok

Átlag fölött nőttek tavaly az egészségügyi és pedagógusbérek

Átlag fölött nőttek tavaly az egészségügyi és pedagógusbérek

Az átlagost meghaladó mértékű jövedelememelkedésről számolt be az oktatás- és egészségügyben Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára szombaton.

– közölte Rétvári Bence, aki emlékeztetett, hogy a pedagógusoknak 2013 óta minden szeptemberben növekszik a bére, az egészségügyben pedig szeptemberben indult a béremelési program. Ez az orvosok, szakorvosok, szakgyógyszerészek számára két ütemben – előbb 107 ezer, majd 100 ezer forintos összegben – valósította meg a béremelkedést. Az egészségügyben az alapbéreken felül az úgynevezett mozgó bérelemek is növekedtek; ez az orvosok fizetésének 35 százalékát is kiteheti, míg az ápolóknál 23-24 százalékot.

PestiSracok facebook image

Rétvári Bence elmondta, hogy a pedagógus életpálya, a növekvő bér érintette az óvónőket, az óvodapedagógusokat, a logopédusokat, a fejlesztőpedagógusokat, a felsőfokú végzettségű bölcsődei nevelőket, a területi gyermekvédelmi szakszolgálatoknál dolgozó örökbefogadási tanácsadókat is. Magyarország az Európai Unióval szemben, GDP-arányosan tudta növelni az oktatásra fordított kiadásait – húzta alá az államtitkár. Egyúttal szólt a friss házasok számára elérhető, évi 60 ezres adókedvezményről, valamint a gyermekek után járó adókedvezményekről is, amelyről úgy véli, hozzájárult a házasságkötések számának jelentős növekedéséhez 2010 óta.

MTI

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.