Pesti Srácok

Néppárti lett az Európai Parlament elnöke

Néppárti lett az Európai Parlament elnöke

A néppárti Antonio Tajanit választották meg kedden az Európai Parlament (EP) elnökének a képviselők az uniós testület strasbourgi plenáris ülésén.

Az olasz politikust a szavazás negyedik és egyben fordulójában választották meg a képviselői szavazatok 55,4 százalékával.

A 751 képviselő közül 663 adta le a szavazatát érvényesen. Tajani 351 voksot kapott, riválisa, a szociáldemokrata Gianni Pittella 282-őt. Az abszolút többséghez minimum 317 szavazatra volt szükség.

Forrás: MTI; fotó: etf.eupa.eu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Ilaria Salis razziának hazudta a törvényes ellenőrzést - Terrorista kapcsolatok miatt került listára

Világugar március 30.
A budapesti embervadászat vád szerinti résztvevője ismét méretes hazugságba keveredett. Ilaria Salis római szállodai szobájában szombaton rendőrök jelentek meg, hogy igazoltassák, miután Salis német hatósági intézkedésként rajta van az EU-ra veszélyes elemek SIS-listáján. Igen, a budapesti embervadászatot rendező Hammerbande kapcsolatai miatt.