Pesti Srácok

Húsz évet kapott az idős nőt a saját házában összeverő rabló

Húsz évet kapott az idős nőt a saját házában összeverő rabló

Emberölés kísérlete miatt jogerősen húsz év fegyházbüntetésre ítélt a Pécsi Ítélőtábla egy zalai férfit, aki 2015-ben súlyosan bántalmazott és kirabolt egy 85 éves nőt.

Az ítélőtábla Tóth Sándor vezette tanácsa helyben hagyta az első fokon eljáró Zalaegerszegi Törvényszék tavaly márciusi ítéletét, amelyben a többszörösen büntetett előéletű vádlottat nyereségvágyból, védekezésre korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés kísérletében és magánlaksértésben mondta ki bűnösnek. A férfit mellékbüntetésként tíz év közügyektől eltiltásra ítélték és elrendelték egy korábbi hat hónapos felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtását is.

A jogerős tényállás szerint a vádlott 2015 májusában éjszaka ittasan betört a vele szemben lakó egyedülálló idős nő házába. A szúnyoghálót kiszakítva bemászott a sértett nyári konyhájába, ahol különböző élelmiszereket pakolt össze, azonban a zajra az asszony felébredt és tetten érte a vádlottat. A férfi egy húsvágó bárddal többször fejen ütötte az idős nőt, a földre esett sértettet – tőle pénzt követelve – tovább ütötte, rúgta. Az asszony életveszélyes koponyatörést és több más csonttöréses és zúzódásos sérülést, valamint jobb szemére maradandó látásromlást szenvedett – ismertették. A férfi háromezer forint készpénzt és élelmiszereket, köztük sört, bort, tojást és kávét vitt el az idős nőtől.

PestiSracok facebook image

MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!