Pesti Srácok

A Soros-jugend provokációja után vandálok döntötték le a pécsi Gulág-installációt

A Soros-jugend provokációja után vandálok döntötték le a pécsi Gulág-installációt

Hétfő éjszaka vandálok döntötték le a Pécsi Kossuth téren a legendás Inconnu Művészcsoport a Gulág-Gupvi haláltáborokba elhurcolt 800.000 magyar emlékére kihelyezett kopjafás installációját. Nem ez az első atrocitás az alkotás körül, hiszen néhány napja a nemzetközi Soros Alapítvány által pénzelt A Város Mindenkié Csoport egy demonstratív hajléktalantanyát állított fel az alkotás közvetlen közelében, állítólag azért, hogy a patinás pécsi belváros lakói is szembesülhessenek a nyomorral, a tények azonban sokkal inkább szimpla provokációra utaltak.

Mint megírtuk, az installációt a Gulág Emlékév részeként, a Gulág Emlékbizottság támogatásával a PestiSrácok.hu szerkesztősége állította fel. A látványos kopjafás alkotáshoz egy honlap is kapcsolódik, a gulag800000.pestisracok.hu , amely három nyelven hívja fel a járókelők és a turisták figyelmét a magyar nemzet nagy tragédiájára. Pécs városüzemeltetési vállalata még a mai napon helyreállította a lerombolt installációt, amiért e helyen is köszönetet mondunk az önkormányzatnak. Gyenge Zsolt, a Gulág800.000! akció főszervezője bejelentést tett a pécsi rendőrkapitányságon. A PS-nek leszögezte: egyelőre nem tudni, van-e kapcsolat A Város Mindenkié Csoport provokációja és az éjszakai vandálkodás között, de könnyen elképzelhető, hogy a Soros-szervezet hecckampánya adta az ötletet az elkövetőknek. A hajléktalan-demonstrációt egyébként ugyancsak egy nap alatt eltávolították. Akkor Gyenge Zsolt úgy nyilatkozott:

Az installáció csütörtöktől Budapest szívében, a Városház parkban, majd a kommunizmus áldozatainak emléknapján, február 25-én Debrecen központjában lesz látható.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!