Pesti Srácok

Élőben közvetítjük a Gulág800.000! köztéri installáció budapesti kiállítását!

Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes, Máthé Áron, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága elnökhelyettese és Stefka István, a PestiSrácok.hu lapigazgatója, a MagyarokAGulágon.hu oldal alkotója szólal fel szerdán a Gulág800.000! köztéri installáció budapesti kiállítása alkalmából, a főváros szívében, a Városháza parkban, 10 óra 30 perckor. Az eseményre szeretettel várjuk a PestiSrácok.hu olvasóit!

A PestiSrácok.hu közéleti portál kiadója felkérésére a rendszerváltás legendás ellenzéki művészcsoportjának, a 301-es parcella kopjafáit is elkészítő Inconnu Művészcsoportnak a tagjai elkészítették azt a köztéri kopjafás installációt, amely a Gulág munkatáborok magyar áldozataira hívja fel a figyelmet. Ismert, közel 800.000 magyart hurcoltak el a szovjet megszállás kezdete után a Gulág-Gupvi munkatáborokba, közülük legalább 300.000 fő sosem tért haza. A magyar társadalomban máig fel nem dolgozott borzalmakra az EMMI Gulág Emlékbizottsága támogatásával Szombathelyen, Pécsett, Debrecenben és Budapesten állítják fel Molnár Tamás képzőművész és Nagy Kristóf szobrász alkotását. Az eseményt közéleti személyiségek és az érdeklődő polgárok megemlékezése kíséri.

A felrázó köztéri installációhoz három nyelvű, magyar-orosz-angol internetes oldal is kapcsolódik (ITT!), amelynek célja, hogy megszólítsa a járókelőket, turistákat.

A vezető kép az installáció pécsi felállításakor készült, a képen Szarvas Szilveszter, Máthé Áron és Csizi Péter látható.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!