Pesti Srácok

Lövöldözés volt egy franciaországi középiskolában, többen megsebesültek (Frissítve!)

Lövöldözés volt egy franciaországi középiskolában, többen megsebesültek (Frissítve!)

A francia belügyminisztérium szóvivőjének korábbi közlésével szemben nem nyolc, hanem három sebesültje van annak a csütörtöki lövöldözésnek, amely egy délkelet-franciaországi középiskolában történt, de összesen nyolcan szorultak orvosi ellátásra, mivel öten sokkot kaptak.

A késő délutáni rendőrségi közlés szerint egyik sebesült állapota sem életveszélyes. A lövöldözés Grasse városában az Alexis de Tocqueville nevét viselő iskolában történt: egy 17 éves fiú rálőtt az igazgatóra, és megsebesítette. A két másik sebesült kilétéről még nincs hír. Az iskolában pánik tört ki a diákok között, voltak, akik menekülőre fogták, és a szomszédos áruházba vették be magukat, mások az iskolában rejtőztek el. A rendőrség őrizetbe vette a diákot, aki puskával, két pisztollyal és két gyakorlógránáttal volt felfegyverkezve. A korábbi hírekkel ellentétben úgy tűnik, hogy a fiú egyedül lőtt, nem volt társa. A rendőrség közlése szerint nincs ok feltételezni, hogy a lövöldözés terrorista indíttatású volt. A belügyminisztérium szóvivője, Pierre-Henry Brandet ugyanakkor délután azt mondta: túl korai az indítékról beszélni.

Forrás: MTI; Fotó: Reuters

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.