Pesti Srácok

Németh Szilárd: Brüsszel nyomást gyakorol Magyarországra a kvótakérdésben

Németh Szilárd: Brüsszel nyomást gyakorol Magyarországra a kvótakérdésben

Komoly nyomásgyakorlás érkezik az uniótól Magyarország felé; Brüsszel nem tesz le migránspolitikájáról, amelynek lényege, hogy továbbra is a közösség határain belül oldanák meg a Közel-Keletről és Afrikából érkező illegális migránsok ügyét - mondta a Fidesz frakcióvezető-helyettese szombati budapesti sajtótájékoztatóján.

Németh Szilárd szerint Brüsszel attól sem riad vissza, hogy a menekülteket és az illegális migránsokat egy kalap alá vegye, hangsúlyozva, hogy "Magyarország eminensen jár el a menekültekkel szemben", a hivatalos formában érkezett kérelmeket "nemzetközi szinten látjuk el", megemlítve, hogy Magyarországon még nem történt támadás menekültek ellen. Kiemelte, az illegális bevándorlás támogatása és annak brüsszeli kezelése által okozott "csődtömeg" előidézői pedig "most is piszmognak, szuszognak, igazából nem merik kimondani, hogy mi lenne a valós döntés, a valós intézkedés, hogy Európában rendet tudjunk teremteni; továbbra is olyan álmegoldásokkal foglalkoznak, mint a szétosztás".

A politikus arról beszélt, küszöbön áll a felső korlát nélküli elosztási mechanizmus bevezetése, hiszen csak tavaly másfél millió ember érkezett. Megjegyezte, egyetlen olyan megállapodást sem kötöttek az EU-t alkotó nemzetállamok, amely ezt lehetővé tenné, ugyanis ez hatáskör-elvonással jár és az országok szuverenitását érinti, Magyarországon pedig csaknem 3,4 millió ember mondott nemet népszavazáson a betelepítésre.

Németh Szilárd emlékeztetett arra, Magyarország megerősíti a korábban épített kerítést a schengeni határon, akárcsak az azt őrző egységeket, a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet nyomán pedig új törvényjavaslatról döntenek a napokban. Ennek lényege, hogy aki Magyarország területére kíván lépni, menekültügyi eljárásának lezárulásáig nem hagyhatja el a belépési zónát, ha pedig nem itt lépett be, akkor ide kísérik a határőrizeti szervek.

PestiSracok facebook image

A politikus arra is emlékeztetett, az elmúlt két évben felgyorsult az illegális migráció, "2015-ben Magyarországon több mint 390 ezer illegális migráns gázolt át", akik közül mindössze 170 ezret sikerült regisztrálni, zömükről pedig nem lehet tudni, miért jött Európába és mit akar itt. Hozzátette, Angela Merkel német kancellár szerint legalább hatmillió ember áll készen arra, hogy útra keljen az EU felé, Brüsszel ennek ellenére nem osztja Magyarország véleményét a megoldásról, noha mi teljesítettük a schengeni és a dublini szerződésből fakadó kötelezettségeinket, és a határon megállítottuk az illegális migránsokat.

Mint mondta, ennek ellenére a migrációs ügyekben illetékes uniós biztos kötelezettségszegési eljárást helyezett kilátásba azon tagállamokkal szemben, amelyek nem tesznek eleget az elosztásos migrációs politikának, amelynek fedezetét az agrártámogatások kárára és uniós adókból fedeznék.

Forrás: MTI; fotó: hirarena.hu

Ajánljuk még

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.

Így lophatta meg saját cégét a vörösbáró, Bige László

Exkluzív 2021 november 4.
Faék egyszerű megoldással, arcpirítóan pofátlan módon lophatta meg saját cégét, a Péti Nitrogénműveket a baloldal kasszása, Bige László a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészségvádirata szerint.Ez még abban az időszakban is ment, amikor a műtrágyabiznisz éveken át veszteséget termelt az ország egyik leggazdagabb emberének – mondta a PestiSrácok.hu-nak a vörösbáró legújabb büntetőügyére rálátó forrásunk. Mint ismert, Bige Lászlót közel egy éve vették őrizetbe, majd néhány hete vádat is emeltek ellene különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés és vesztegetés elfogadása vádjával. Mivel már korábban is volt folyamatban ellene büntetőeljárás hasonló bűncselekmények miatt, a milliárdost akár 15 év börtönbüntetésre is ítélhetik. A bonyolultnak tűnő gazdasági machinációk részletei eddig nem láttak napvilágot; az ügyészségi közleményből csak az derül ki, hogy a Bige tulajdonában álló, a műtrágyaágazatban egyeduralkodó Péti Nitrogénművek potom pénzért adott el papíron leminősített műtrágyát – a saját érdekeltségbe tartozó kereskedő cég persze jóval drágábban adta tovább, a különbözetből Bige zsebbe kapott vissza. Hogy mit is jelent ez, és miért lophatta meg Bige a saját cégét (legalábbis az ügyészség szerint), erről beszélt lapunknak a Nitrogénművek ügyeit belülről ismerő informátor.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.