Pesti Srácok

Szájer: Nem nekünk van üldözési mániánk, Soros a pénzével más országokban is befolyásolni akarja a politikát

Szájer: Nem nekünk van üldözési mániánk, Soros a pénzével más országokban is befolyásolni akarja a politikát

Interjút adott az ATV-nek Szájer József. A Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselője szerint nem árulta el a lengyel-magyar barátságot Orbán Viktor, csak néppárti fegyelem miatt támogatta Donald Tuskot. Szájer szerint Majtényi László legitimálja az Alaptörvényt azzal, hogy jelöltként indul.

- fejtette ki Szájer József az ATV azon felvetésére reagálva, mely szerint a lengyelek azt gondolják, hogy Obrán Viktor elárulta őket azzal, hogy támogatta Donald Tuskot. Hozzátette, hogy csak sajnálni tudja, ha Jan Dziedziczak lengyel külügyminiszter-helyettes valóban erre reagálva mondta le a március 15-i útját. Emlékeztetett, a lengyel-magyar barátságot mindig nemzeti, és nem pártpolitikai kategóriaként fogták fel, ezt pedig most úgy nyilvánítottuk ki, hogy az esélyes lengyel jelöltet támogatták, ami egyébként számukra alapvető fontosságú.

Az ATV megpróbálta tisztázni a kérdést, amikor felvetette, hogy "Kaczynskiék keresztény-konzervatívok, Orbán Viktor szövetségesei, az Orbán-modellt másolják, az unió fekete bárányai ők is. Orbán Viktor Brüsszel ellen lázad. Tusk polgári, de Brüsszel oldalán áll, EU-s csúcsvezető."

PestiSracok facebook image

Erre reagálva Szájer elmondta:

Hozzátette, bevándorlás kérdésében például nem volt más olyan magasrangú uniós vezető, aki a magyarhoz ennyire közeli álláspontot képviselt volna. Tusk nélkül a térségnek a hangja egyszerűen nem jelent volna meg. Szájer szerint Orbán Viktor nem feltétlenül hálás semmiért Tusknak, de fontosnak tartja, hogy egy közép-európai szemszögéből másképp néz ki a bevándorlás, mint Nyugaton.

- mondta.

Arra a felvetésre, mely szerint Magyarország számára Európa, az unió működőképességéről szólt Szájer úgy reagált: "ha nem így szavaztak volna, akkor most az lenne a téma, hogy miért nem együtt szavazott a Fidesz az Európai Néppárttal, és biztos már megint unió-ellenes, különutas vonalat visz, kilóg a sorból".

- mondta az uniós képviselő.

Hozzátette, Junkert - bár néppárti politikus - azért nem támogatták, mert úgy gondolták, hogy az uniónak megújulásra van szüksége. Szájer ezzel kapcsolatban elmondta, hogy az egyik legfontosabb ország, Nagy-Britannia kifejezett szándéka ellenére lett az Európai Bizottság elnöke Junker, aminek nem közvetlen következménye a Brexit, de a megválasztásával az EU feladta az elvet, hogy minden tagországnak úgy kell érezni, hogy része van az unión belüli döntések meghozatalában.

Hangsúlyozta azt is, hogy nem egyedül az Európai Tanács szentesítette a határozatot a kötelező kvótáról, hiszen a parlamentben is leszavaztak bennünket.

A politikus a kétsebességes Európáról is beszélt. Elmondta, hogy nagy zűrzavar van ebben a kérdésben, és nem tartja túl szerencsésnek, hogy az unió néhány vezetője összeül és olyat mond, amit ők maguk sem fogalmaznak meg pontosan és világosan.

- mondta. Hozzátette Magyarország számára egy olyan unió, amely visszaad bizonyos politikákat a tagállamoknak nem ördögtől való, viszont nem lenne szerencsés, ha kihagynának minket fontos döntések meghozatalából. Példaként Szájer felhozta a bevándorlási kvótát, amellyel kapcsolatban kifejtette, hogy Magyarország ebből nem kér, de szerinte az ország már lerótta szolidaritási kötelességét a határvédelemmel.

Az ATV felvetésére reagálva a politikus elmondta, hogy Orbán Viktor “Európáért haragszik”, és a Fideszben csupán egy szerintük hibás uniós politikai mentalitást bírálnak, nem az uniót vonják kétségbe.

- fejtette ki.

Az uniós képviselő azt is fontosnak tartja, hogy ma már egy-egy fontosabb döntésnek a meghozataláról, legyen szó Tusknak a megválasztásáról, hasonlókról, megkérdezik a mi miniszterelnökünket, amelynek az oka, hogy a korábbi döntései sikeresek voltak, az idő őt igazolta.

Az idegenrendészeti javaslattal kapcsolatban elmondta, a néppárt által megfogalmazott dokumentumokkal egyeznek ezek a javaslatok, és nagyon hasonlít bizonyos német és olasz javaslatokhoz is.

Szájer beszélt a határzárról is, amelyről azt gondolja, hogy ugyan támadnak bennünket miatta, de meggyőződése, hogy két-három hónap múlva azt fogják mondani, milyen jó a magyar megoldás. Úgy véli, hogy a határzár miatt senki sincsen korlátozva szabad mozgásában, Szerbia felé bármikor visszaléphet, ahol nem fenyegeti a menekültet. Hangsúlyozta, ezzel a megoldással Magyarország garantálni tudja, hogy az unióba csak olyan személyek lépnek be, akik végigmentek a vizsgálaton.

A politikus úgy véli nem visszatetsző, hogy vendégül látnánk a lengyeleket március 15-én, a felajánlás nem azt jelenti, hogy miniszterelnöknek toboroznak olyanokat, akik majd megtapsolják.

Azzal kapcsolatban, hogy holnap köztársasági elnököt választ a parlament Szájer azt mondta, nem vizsgálja mások köztársasági elnök-jelöltje mögött ki áll, de úgy véli Majtényi László legitimálja az Alaptörvényt azzal, hogy jelöltként indul.

mondta.

Soros Györggyel kapcsolatban az interjú végén kifejtette, hogy

Forrás: ATV; Vezető kép: MTI

Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról
Ajánljuk még

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.

AZ AKTA: ellógta a tárgyalást a kamaszokat megrontó edző, hogy tovább húzza az időt szabadlábon

Exkluzív 2024 július 17.
Bár remegve várták az áldozatok, hogy végre, két évvel a feljelentés után elkezdődjön az újpesti jiu-jitsu edző, F. Márton büntetőpere, ők pedig lezárhassanak az életükben egy fejezetet, a férfi fejfájásra hivatkozva egyszerűen nem jelent meg a tárgyaláson. Ez pedig azt jelenti, hogy a legjobb esetben további három hónap következik aggodalommal, bizonytalansággal. Az Akta F. Mártonnal ellentétben ott volt a tárgyalóteremben, sőt utána új lakóhelyén, Szurdokpüspökiben is felkerestük. A rövidnek szánt túránk nem várt, elképesztő információkat hozott. Oknyomozó riportműsorunk legújabb epizódjában utcabeliek, szomszédok mesélnek arról, mennyire gátlástalanul térképezte fel az edző új otthonát, újabb tanítványok, masszírozandó kamasz fiúk és édesanyák után úgy, hogy már javában zajlott ellene a nyomozás.