Pesti Srácok

Ausztrál csecsemőt végeztek ki elrettentésül a dzsihadisták

Ausztrál csecsemőt végeztek ki elrettentésül a dzsihadisták

A brutalitásáról hírhedt Iszlám Állam ezúttal még a tőlük megszokott hátborzongató és kegyetlen tetteket is túlszárnyalva döbbenetes gyilkosságot hajtott végre. Egy csecsemőt öltek meg, mert a kicsi édesapja el akarta hagyni a szélsőséges iszlamista szervezetet.

A kicsi apja korábban csatlakozott az Iszlám Államhoz, a családjával együtt utazott Ausztráliából a Közel-Keletre- írja a Faktor. Mostanra azonban a férfi kiábrándult a szélsőséges iszlamista eszmékből, és már fel is vette a kapcsolatot az ausztrál hatóságokkal, hogy segítsenek nekik hazaszökni. A tervekről azonban tudomást szereztek az apa társai, és kegyetlen bosszút álltak: nagy nyilvánosság előtt megölték a gyerekét. A kivégzés egyben üzenet is volt az összes többi terroristának: aki egyszer dzsihádista lett, az többé nem hagyhatja el az Iszlám Államot - írja az Express.

PS/Faktor, Fotó: Reuters

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.