Pesti Srácok

Az adóhatóság is nyomozást folytat az Alexandra cégcsoportnál

Az adóhatóság is nyomozást folytat az Alexandra cégcsoportnál

Az Alexandra cégcsoporttal összefüggésben nemcsak a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság, hanem az adóhatóság is nyomozást folytat - írja hétfői számában a Magyar Idők.

A lapnak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) bűnügyi sajtóirodája megerősítette a nyomozás tényét.

A Magyar Idők felhívta a figyelmet arra, hogy a könyves cégcsoport az idei csőd előtt 2015-ben egyszer már csődbe került. Mint írják, az adóhatóság az Alexandra 2015 előtti ügyeit vizsgálja a cégcsoport korábbi zászlóshajója, a két éve csődbe ment Pécsi Direkt Kft. felszámolójának büntetőfeljelentése alapján. A Kvantál Kft. megállapította, hogy a cégcsoport vagyonát zömmel átjátszották két vállalkozásba.

A két vállalkozás - a Könyvbazár Kft. és a Rainbow Üzletlánc Kft. - a Tolna megyei rendőrségi nyomozásban is érintett - írja a lap, hozzátéve, hogy a közös szereplők és az Alexandra cégcsoportnál történt, azonos irányba mutató folyamatok miatt nem zárható ki, hogy a rendőrségi és az adóhatósági nyomozás végül egy kézbe kerül.

PestiSracok facebook image

MTI, Magar Idők; Fotó: napi.hu

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.