Pesti Srácok

Még mindig nem biztos, hogy megölték az ISIS vezérét

Még mindig nem biztos, hogy megölték az ISIS vezérét

Az Iszlám Állam nevű terrorszervezet ellen létrejött, amerikai vezetésű katonai szövetség egyelőre nem tudja megerősíteni a szervezet vezetőjének, Abu-Bakr al-Bagdadinak a halálhírét – tudatta a koalíció szóvivője pénteken. Más, szíriai források sem tudták megerősíteni az információt.

Ryan Dillon ezredes közleményében azt írja: jelenleg nem tudjuk megerősíteni ezeket a jelentéseket". Az orosz védelmi minisztérium nem sokkal korábban jelentette be: ellenőrzi azt az értesülést, amely szerint az orosz légierő egy Rakka melletti csapásával május végén megölte Bagdadit. Az orosz harci gépek május 28-án a szíriai Rakka déli elővárosában egy parancsnokságra mértek csapást, ahol az ISIS vezetői éppen arról tanácskoztak, hogy miként vonják ki Rakkából a terrorszervezet fegyvereseit az úgynevezett déli folyosón – írja az MTI. Az orosz védelmi minisztérium közleménye szerint a tanácskozáson jelen volt Bagdadi is, aki a légicsapás következtében meghalt. Az értesülést több csatornán keresztül is ellenőrzik.

Bagdadinak már többször is keltették halálhírét

A tárca hozzáfűzte, hogy az orosz fegyveres erők Rakka déli elővárosában május végén az ISIS több magas rangú parancsnokát és mintegy 330 középszintű harctéri parancsnokát, valamint harcosát likvidálták. Bagdadinak már többször is keltették halálhírét, ám azok mindannyiszor hamisnak bizonyultak. A szír állami tévécsatorna szinte havonta bejelenti, hogy ezúttal tényleg meghalt al-Bagdadi. Januárban a Pentagon azt közölte, hogy a terroristavezér súlyosan megsérült egy amerikai légitámadásban. A Pentagon illetékese márciusban elmondta, hogy az eredeti hír igaz volt, ám al-Bagdadi életben maradt. Az ISIS vezetőjének kiiktatója egyébként mesés gazdagságra tehet szert: 25 millió dolláros vérdíjat tűztek ki al-Bagdadi fejére – írja a The Sun. Rex Tillerson amerikai külügyminiszter szerint a terroristavezérnek nem sok ideje van hátra.

PestiSracok facebook image

– mondta korábban Tillerson. A The Telegraph című brit lap megszólaltatta a szíriai konfliktust figyelemmel kísérő Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) emigráns szervezet vezetőjét, Rami Abdulrahmant, aki elmondta, hogy értesüléseik szerint Bagdadi a légicsapás pillanatában egészen máshol tartózkodott Szírián belül. Az USA által vezetett koalíciós erők szintén nem tudták megerősíteni a hírt. Szakértők kiemelték, hogy valószínűtlennek tartják, hogy al-Bagdadi, aki eddig kisebb településeken bujkált, és folyamatos mozgásban volt, Rakkába menjen egy csúcstalálkozóra akkor, amikor a koalíciós erők és az oroszok éppen rommá bombázzák a várost.

Forrás: 888.hu, fotó: CNN

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Péter Gábor, Popper Péter és a hallgatás daganatos fala

Vezércikk 2019 augusztus 23.
Nulla, azaz nulla darab cikk jelent meg Popper Péterről azóta, hogy a Válaszonline-ban, majd a PestiSrácokon is megjelent a szennyes múltja. A pszichológus pénzért tanította az állambiztonsági tiszteket a különböző praktikákra, és minden erejével a galerik, az üldözött fiatalok ellen dolgozott. Miért hallgat erről a média? A baloldalit még értjük, de a „másik”? „A szerelem lopakodó gyilkosa a lustaság” – mondta Popper. „A társadalom rákja a hallgatás” – írja főmunkatársunk. Vezércikk.