Pesti Srácok

Megéri hotelekbe fektetni Magyarországon

Megéri hotelekbe fektetni Magyarországon

Az ingatlanárak emelkedése és a turizmus szárnyalása indokolttá teszi, hogy a nemrég eladott Sofitel után más hotelépületek is piacra kerüljenek - ismerteti a keddi Világgazdaság piaci szakértőkre hivatkozva.

A gazdasági napilap cikke szerint a szállodaiparban beköszöntő felújítási hullám az elöregedett épületek akár milliárdos nagyságrendű rekonstrukciójához szükséges pótlólagos források bevonását teszi elengedhetetlenné. Ez a nagy ingatlanalapok felé tereli az épületek tulajdonosait és üzemeltetőit. A tranzakciós hullámmal előreláthatóan hamarosan révbe ér néhány új üzletkötés.

Hegedűs Attila, a BDO Magyarország Hotel és Ingatlan Szolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója szerint az emelkedő ingatlanárak, a javuló szállodafoglaltság és szobaárak megfelelő beszállási lehetőséget kínálnak az ingatlanbefektetési piacon korábban döntően irodaházakat és bevásárlóközpontokat preferáló üzleti kör számára. A kelet-közép-európai hotelbiznisz mellett szól az, hogy itt kisebb befektetett pénzzel lehet hasonló hozamot elérni, mint Nyugat-Európában. Míg Berlinben 5000 eurós négyzetméteráron lehet ingatlant vásárolni, Budapesten 2000 eurós az átlagár most, miközben az irodaházak 6-7 százalékával szemben a hotelpiacon 7-8 százalékos a hozamszint, azaz 12 éves a megtérülési időszak, ami versenyképes ajánlat a kontinensen - olvasható a Világgazdaságban.

MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!