Pesti Srácok

Szélsőjobboldali magatartással vádolják a német hadsereg egyik kommandós egységét

Szélsőjobboldali magatartással vádolják a német hadsereg egyik kommandós egységét

Szélsőjobboldali magatartással vádolják a német hadsereg (Bundeswehr) egyik speciális kommandós egységének (KSK) tagjait, a tübingeni ügyészség már megkezdte a nyomozást az ügyben - közölte Michael Pfohl, a speciális egység vezetője csütörtökön sajtóhírekre reagálva.

Az ügyre a ZDF és az ARD közszolgálati televízió, valamint a Radio Bremen és a Norddeutscher Rundfunk (NDR) közszolgálati rádió kutatása nyomán derült fény. A médiumoknak egy szemtanú számolt be arról, hogy idén áprilisban az elit egység egyik századparancsnokának búcsúünnepségén szélsőjobboldali viselkedést tanúsítottak a résztvevők.

A jelenlévő mintegy hatvan katona közül többen is náci karlendítéseket mutattak be, szélsőjobboldali dalokat énekeltek, valamint levágott disznófejeket dobáltak.

Az informátor hölgy a Tinder társkereső applikáción ismerkedett meg a kommandósegység egyik tagjával, aki meghívta "az ősi római látványosságok" mintájára Stuttgart közelében rendezett ünnepségre, hogy ő legyen a "fődíj" a századparancsnoknak. A szemtanúnak - állítása szerint - bizonyítékai is vannak az esetről az okostelefonján.

PestiSracok facebook image

Michael Pfohl azt mondta, a médiából értesült az ügyről, a Bundeswehr pedig azonnal belső vizsgálatot indított annak érdekében, hogy kiderüljön, ki a felelős az történtekért, elsősorban azt kell tisztázni, hol történt az eset - mondta, hozzátéve, hogy az alaptörvénybe ütköző viselkedésre vonatkozó vádak eddig még nem bizonyosodtak be.

Az 1996-ban alapított KSK (Kommando Spezialkräfte) a német hadsereg elit egysége, amely elsősorban a válságtérségekben foglyul ejtett német túszok kiszabadításáért felel. Az elmúlt húsz évben elsősorban Afganisztánban és a Balkánon vettek részt bevetéseken.

MTI; Fotó: Zeit Online

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!