Pesti Srácok

Fidesz-KDNP frakcióülés: választási stratégia, családtámogatás és kötelező kvóta a fő témák

Fidesz-KDNP frakcióülés: választási stratégia, családtámogatás és kötelező kvóta a fő témák

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) országgyűlési képviselőinek tanácskozásával kezdődött meg a kormánypártok kihelyezett frakcióülése Velencén. A kisebbik kormánypárt tanácskozásának legfontosabb témája a jövő évi választási stratégia átgondolása volt.

A KDNP szeretné a következő időszakban a korábban már sikeresen módosított fogyasztóvédelmi törvényt újabb területekre kiterjeszteni. A kormánnyal összehangolva folytatnák a családok életkörülményeinek javítására tett intézkedések bővítését is. Szó esett továbbá az üldözött keresztényekről és a demográfiai helyzetről, valamint hangsúlyozták a civil szervezetekkel való kapcsolattartás jelentőségét.

A frakcióülésen megemlékeztek a júniusban elhunyt Rubovszky Györgyről, majd a jelenlévők támogatták, hogy a KDNP-frakció tagja legyen a hétfőn esküt tevő Gaal Gergely. Este héttől Orbán Viktor miniszterelnök tartott előadást a Fidesz és a KDNP képviselői előtt. A kormányfőnek a közös plenáris ülésen tartott beszédében – a korábbi információk szerint – egyebek mellett szó volt a kötelező betelepítési kvótáról, az ezzel kapcsolatos európai bírósági döntésről és a migránsválság kérdéséről. A kormánypártok kihelyezett frakcióülése csütörtökön sajtótájékoztatóval kezdődik, ahol Kósa Lajos leköszönő Fidesz-frakcióvezető és Halász János, a képviselőcsoport szóvivője számol be a szerdai ülésnapról.

Ma meghallgatják az összes minisztert, illetve helyettesét a kormánypárti képviselők. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter például a kvótaper, illetve a kötelező kvóták miatti kötelezettségszegési eljárás ügyében, Pintér Sándor belügyminiszter belbiztonsági kérdésekben ad tájékoztatást – különös tekintettel a fekete-tengeri migrációs útvonal megélénkülésére –, Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter pedig a frakció és a kormány előtt álló feladatokról számol be.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Idők; Vezető kép: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!