Pesti Srácok

Klímatagadó olajlobbistát választott Trump környezetvédelmi tanácsadónak

Klímatagadó olajlobbistát választott Trump környezetvédelmi tanácsadónak

Donald Trump amerikai elnök egy olyan "szakembert" fog jelölni környezetvédelmi tanácsadójának, akinek a fosszilis energiahordozók iparágaiban vannak kapcsolatai, és aki kételkedik a klímaváltozásban - jelentette pénteken az AP hírügynökség a washingtoni Fehér Ház bejelentése alapján. Kathleen Hartnett White a Stanford Egyetemen szerzett diplomát kelet-ázsiai tanulmányokból és összehasonlító irodalomból.

Az a Kathleen Hartnett White lesz az elnöki környezetvédelmi tanács elnöke, aki Rick Perry jelenlegi energiaügyi miniszter texasi kormányzósága idején hat éven át felügyelte a szövetségi állam környezetvédelmi hatóságát. White ebben az időben - amikor Barack Obama volt az elnök - kíméletlenül bírálta a szövetségi környezetvédelmi hatóságot (EPA), és küzdött a szigorúbb lég- és vízszennyezési határértékek bevezetése ellen. Tagja a Texasi Közpolitikai Alapítvány nevű konzervatív kutatóintézetnek, amely több olyan cégtől kap támogatást, amely a fosszilis energiahordozók kitermelésével foglalkozik.

White egy politikai irányelveket tartalmazó 2014-es dokumentumban azt írta, a szén és az olaj üzemanyagként való felhasználása "óriási mértékben javította szerte a világon az emberek életfeltételeit, és hozzájárult a rabszolgaság felszámolásához". A fősodorbeli klímatudósok következtetéseit "ideológusok és papok dogmatikus állításaihoz" hasonlította. Trump elnök tanácsadójelöltje tagja az úgynevezett Széndioxid-koalíciónak, amelynek célja „vezetők, politikusok és közemberek megtanítása arra, hogy a széndioxid milyen jelentős mértékben járult hozzá az életünkhöz és a gazdasághoz". Kathleen Hartnett White a Stanford Egyetemen szerzett diplomát kelet-ázsiai tanulmányokból és összehasonlító irodalomból. Kelly Love fehér házi szóvivő "kiválóan képzettnek" jellemezte őt. Környezetvédő csoportok és demokrata párti politikusok máris élesen bírálták White jelölését.

Forrás: MTI; fotó: washingtonexaminer.com

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!