Pesti Srácok

Még mindig több száz migráns bolyong Calais-ban

Még mindig több száz migráns bolyong Calais-ban

Egy év telt el az illegális tábor felszámolása óta, de még mindig több száz migráns kóborol a francia kikötővárosban - írja a The Guardian- re és a Daily Mail-re hivatkozva a 888.hu.

Állítólag 700-800 migráns még mindig Calais-ban tanyázik, de a térségben tartózkodó illegális bevándorlók száma akár 2000 fő is lehet a Help Refugees elnevezésű szervezet szerint. Viszont a hatóságok megtiltották a migránssimogató szervezeteknek, hogy sátrakat állítsanak fel az illegális határátlépőknek, mivel félnek egy újabb dzsungel kialakulásától.

This picture taken on August 16, 2016, in Calais, shows an aerial view of the "jungle" camp where over 9000 migrants live according to different NGOs. / AFP / PHILIPPE HUGUEN (Photo credit should read PHILIPPE HUGUEN/AFP/Getty Images)

A korábbi tábor helyét visszafoglalta a természet. A migránsok sátorok híján a bozótosokban, cserjésekben húzzák meg magukat. Egy afganisztáni illegális bevándorló, Fawad elmesélte, hogy nagyon félnek a téltől, mert nincsen hol aludniuk, és ha a rendőrök találnak náluk sátrat vagy hálózsákot, elveszik tőlük.

PestiSracok facebook image
A tábor felszámolása óta a területet visszafoglalta a természet (Fotó: AFP)

Viszont jön a hideg és már most esik egész nap az eső, ami megnehezíti a migránsok életét Calais-ban. A takarók pedig alig használnak az időjárás viszontagságaival szemben - tette hozzá a migráns.

Amióta felszámolták a sátrakból épült „falut”, az illegális bevándorlók a környező bozótosban húzzák meg magukat és rettegve várják a telet (Fotó: AFP)

A francia hatóságok tavaly számolták fel a dzsungelt, ahol körülbelül 100 ezer migráns élte mindennapjait. Az illegális bevándorlókat több központba küldték szét országszerte, ahol menekültkérelemért folyamodhattak. Sokan viszont inkább a térségben maradtak, mert át szeretnének jutni az Egyesült Királyságba. A migránsok csökkenő számának köszönhetően csökkent a térségben a bűncselekmények száma.

Folyamatosan ellenőrzik a kamionokat (Fotó: AFP)

Az alagutat védő kerítést viszont az elmúlt évben 15 ezernél is többször rongálták meg, annak ellenére, hogy komoly erőkkel őrzik. A migránsok viszont továbbra is fel szeretnének kapaszkodni a kamionokra, hogy az Egyesült Királyságba mehessenek.

Forrás: 888.hu, Vezetőkép: Getty Images

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Magyarics Tamás a Polbeatben: Trump kicsit igazított a külkereskedelmi mérlegen, ettől még nem dől össze a világgazdaság

‎Polbeat április 7.
"Donald Trump kiindulópontja az, hogy az Egyesült Államoknak óriási kereskedelmi deficitje halmozódott föl Európával, Kínával, Japánnal és más országokkal, azaz a fő piacokkal szemben, s szeretné ezt lefaragni. Kinyilvánította, hogy túl sokan élősködtek az Egyesült Államokon, és ez tovább nem tűrheti el" - mondta a PestiSrácok Polbeat című műsorában Magyarics Tamás, az ELTE emeritus professzora, a Közszolgálati Egyetem Amerika Kutatóintézetének senior főmunkatársa arra a kérdésre, hogy a büntetővámok kivetése után valóban bekövetkezik-e az armageddon a világpiacon, miként azt a teljes balliberális sajtó vizionálja. A professzor szerint esélyesebb, hogy ezt az amerikai nézőpontból logikus kiigazítást lenyeli, beárazza majd a világpiac.

Így vetette ki Apáti Bencét a libsi művészvilág, miután megvallotta nemzeti nézeteit – Polbeat (Videó)

‎Polbeat április 22.
"Magyarok, nem attól lesz valaki hazafi, hogy huszár ruhában hamisan kornyikál, hanem hogy nem dolgozik idegen zsoldban Magyarország ellen. A Tisza Párt brüsszeli beszéde nem hiba volt, hanem bűn, nem vallomás, hanem teljesítési igazolás. Az elkövető többes szám harmadik személyben beszélt a magyarokról, ezek szerint ennek a közösségnek ő nem tagja. Arcán üdvözült mosollyal jelentette be, hogy győztek, mert 50 kórház felújítására nem kaptunk pénzt. Magyar Péter meg járja végig a kórházakat, hogy miért ilyen a fal, miért ilyen a plafon. Hát miattad kis barátom! - mondta Apáti Bence, a Nemzeti Ellenállás Mozgalom (NEM) alapítója múlt szombaton, a Bayer Zsolt, a CÖF és a NEM által meghirdetett tüntetésen. Ez is téma lesz a Polbeat április 17-i, csütörtöki felvételén, ahol Huth Gergely és Stefka István kérdezi Apáti Bencét."