Pesti Srácok

A Nestlé is leszedte a keresztet a csomagolásáról

A Nestlé is leszedte a keresztet a csomagolásáról

A Nestlé is beállt a Lidl mögé. Az egyik görög joghurtjuk dobozáról photoshoppolták le a keresztet - írja a Breibart-ra hivatkozva a 888.hu.

A Lidlhez hasonlóan egy újabb multinacionális cég csatlakozott ahhoz a díszes társasághoz, akik mindenáron leszedik a keresztet termékeik csomagolásáról. Ezúttal a svájci Nestlé volt az, amelyik nem bírta megállni, hogy az egyik görög joghurtjának dobozán lévő Santorini szigetét ábrázoló montázsról ne szedje le a vallási motívumot. Az eset természetesen hatalmas felháborodást váltott ki.

PestiSracok facebook image
A Lidl kereszt nélküli terméke.

A Nestlé illusztrációként a világhírű ortodox, kék-fehérre festett Anastasis-templomot választotta. Ezzel nem is lett volna baj, de a templom tetején van egy kereszt. Svájcban gondolták, ez így nem lesz jó, hiszen egy nem keresztény vallású vásárló így biztos nem akarja majd megvenni a terméket, ezért az egyik IT-s személyzetissel lephotoshoppolták azt róla. Nem rég egy brit piacról tiltottak ki egy árust, mivel a templomos lovagok szimbólumaival ellátott bögréket árult. A városvezetés szerint ezzel pedig megsértette a helyi muszlimokat.

Forrás: 888.hu, fotó: Breitbar

Ajánljuk még

Heteken át lesték, zaklatták a kászoni gyermekeket az Átlátszó Erdély újságírói

Exkluzív 2023 július 12.
Három héten át majdnem minden nap lesben álltak, fotóztak és követték is a kászonimpéri otthonban nevelkedő gyermekeket az erdélyi balliberális lapok újságírói, hogy minél szaftosabb sztorival tudjanak odasózni Böjte Csaba ferences szerzetesnek és alapítványának – tudta meg a PestiSrácok.hu. A történtek rendkívül felzaklatták a fiatal kamaszokat, akik addigra már maguk mögött hagyták az elszenvedett traumákat, és a nevelők, valamint szakpszichológusok munkája által feldolgozták a korábban elszenvedett szexuális és egyéb bántalmazásokat. Lapunk elkísérhette Böjte Csabát a napokban Kászonba, ahová azért látogatott el, hogy meggyőződjön róla, minden segítséget megadnak az érintett gyermekek lelki és mentális fejlődése, traumáik feldolgozása érdekében. A tapasztaltak megnyugtatóak: motivált, lelkes fiatalokkal találkoztunk, akik ma már kifejezetten azt kérik, hagyják őket békén és senki ne is emlékeztesse őket az átéltekre, mert csak így tudnak valóban továbblépni. Sportversenyekre járnak, ministrálnak, aktív hitéletet élnek és tervezik a jövőt. Egyikük tűzoltóversenyekre jár és ér el kiváló eredményeket, gondol rá, hogy majd akár egyenruhát öltsön; egy másik fiú történelemtanárnak készül és rengeteget olvas.

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.