Pesti Srácok

Újra a Fazekas a legjobb középiskola Magyarországon

Újra a Fazekas a legjobb középiskola Magyarországon

A HVG Középiskolai Rangsora alapján a legjobb száz középiskola kétötöde budapesti, valamint jól teljesítettek az egyházi középiskolák is - olvasható a lap mai számában. A felmérések azt mutatták, 69 középiskolában értek el a diákok több mint 400 pontot.

A HVG Középiskolai Rangsor című kiadványában ötödszörre is a Fazekas Mihály Gimnázium került a középiskolák élére. A rangsort hét jellemző adat alapján állították össze: matematika és szövegértési kompetencia, a magyar-, a matematika-, a történelem- és a nyelvi érettségi, valamint egy továbbtanuláshoz kapcsolódó mutató. A nevezett iskola ezek közül matematikakompetenciából és a matematikaérettségiből lett a legjobb, ám két első helyet tudhat magáénak az egyébként második helyezett Eötvös József Gimnázium szövegértés és felvételi eredmények alapján.

HVG-rangsor.

A vidéki iskolák is remekelnek magyar- és történelemérettségi rangsorban, jelen esetekben verik is a budapesti középiskolákat. A legjobb vidéki intézmény idén a győri Kazinczy Gimnázium lett (kilencedik). Sikere annak köszönhető, hogy három alrangsorban is a legjobb tízbe került. Példás eredményt mutatott az Eötvös Gimnázium átlagpontszámokat tekintve, a legtöbb diák pontszáma a 445-öt is meghaladta. Összesen 69 olyan középiskola volt, amelynek átlagpontja 400 feletti a mérések alapján. A Deák Téri Evangélikus Gimnáziumnak az 5. helyet sikerült megcsípnie, a hagyományos szerzetesi gimnáziumok közül pedig egyenletesen jó teljesítményt nyújtottak: a pannonhalmi bencések és a budapesti piaristák is a legjobb harmincban vannak. Az izraeli kötődésű Lauder Javne Középiskola éppen hogy kiesett a legjobb százból.

PestiSracok facebook image

Forrás: HVG; Vezető kép: Dívány.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!