Pesti Srácok

"Egy drogos helynek nincs helye a főváros szívében"

null

Nem veszített és nem is veszíthetett pert a bíróságon Kocsis Máté az Aurórával szemben, hiába ünnepel diadalittasan a liberális sajtó. A polgármester, ahogy más választott politikai szereplő sem vehet részt közigazgatási hatósági eljárásban, amelyet lefolytattak annak érdekében, hogy tisztázzák a működési aggályokat. A bíróságon az emlegetett perben is a Józsefvárosi Önkormányzat Polgármesteri Hivatala szerepelt alperesként, mint eljáró hatóság - olvasható a józsefvárosi blogban. Azt is megjegyzik, hogy függetlenül attól, "hogy a jog varga betűi miatt csak kábítószer birtoklása miatt lehet egy helyet bezáratni, egy drogos helynek akkor sincs helye város szívében".

Hosszú ideje tart a huzavona az önkormányzat, a hatóságok és Józsefváros hírhedt szórakozóhelye, az Auróra ( Kert és Auróra Kiok) között. A közösségi tér ellen folyamatosak a lakossági panaszok, kábulatban őrjöngő fiatalokról, folyamatos volt a hajnalig tartó hangoskodás, a randalírozás. A kábult aurórások rendre a szomszédok otthonai előtt végezték el kisebb-nagyobb dolgaikat. Egy júniusi rendőrségi razzia során pedig a rendőrök az Aurórában szórakozóknál jelentős mennyiségű kábítószert találtak. A vendéglátó egység szerint - írja a blog - azért mert éppen a kender és a kábítószerek hatásáról volt éppen előadás.

A bejegyzés arra is utal, hogy akik "csekély mennyiségű" kábítószer birtoklásáról beszélnek, tévednek, ugyanis az nem csekély mennyiség ha valaki hasisgyantán kívül még 100 g füvet is tartogat magánál, nem is beszélve a többiről.

A razzia után a vendégek közül 15 személy ellen indult büntetőeljárás.

PestiSracok facebook image
2017. június 28. Auróra szórakozóhely. Auróra kert. VIII. kerület Auróra utca 11. Visszavonták a működési engedélyt, bezár az Auróra. Fotó: Tóth Gergő

A történtek következményeként az Auróra aggályos működése kapcsán közigazgatási és bírósági eljárások indultak. Június végén a jegyző a folyamatban lévő büntetőeljárás és kereskedelmi szabálytalanságok miatt bezáratta az Auróra Közösségi Teret. A határozatot a Kormányhivatal augusztusban visszavonatta.

Az Aurórát üzemeltető cég pert is indított a hivatal ellen. A minap a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság hatályon kívül helyezte a jegyző korábbi határozatát az Auróra-Kert bezáratásáról. A bíróság álláspontja szerint a településkép-védelmi problémája nem függ össze az Auróra kereskedelmi működésével.

Ismeretes, hogy a baloldal folyamatosan támadja a VIII. kerület önkormányzatát az Auróra-ügyben, amely több liberális szellemiségű civil szervezetnek is helyet ad. Az üzemeltető cég által kezdeményezett kormányhivatali eljárásban és most lezárult perben is a Helsinki Bizottság ügyvédje képviselte a szórakozóhely működtetőjét.

Vezető kép: Az Auróra Kert/PS archív

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.