Pesti Srácok

Tíz éve nem látott siker a mozivilágban: egymillióan választottak idén magyar filmeket

Tíz éve nem látott siker a mozivilágban: egymillióan választottak idén magyar filmeket

Idén már több mint 1 millióan választottak magyar filmet a mozikban! Ez azért szenzáció, mert legutóbb 9 évvel ezelőtt történt ilyen. Mindez a Filmalap munkájának is köszönhető, hiszen fő célkitűzéseinek egyike, hogy visszahódítsa a nézőket a magyar filmekre a mozikba.

A Kincsem, a Pappa Pia, a Testről és lélekről és a Brazilok kiemelkedő nézettségének köszönhetően már most átlépte a 1 milliót a magyar filmek idei nézettsége a mozikban. De ez a szám még tovább nő, mert előttünk van a november 23-án induló, és az év legnagyobb durranásaként várt A Viszkis című Antal Nimród-film országos mozibemutatója.

A hétvégén az egymilliomodik néző köszöntésére az egyik budapesti moziban ünnepi rendezvényt tartottak, ahol Andrew G. Vajna, a nemzeti filmipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos, Havas Ágnes, a Filmalap vezetője és Gárdos Éva, a Budapest Noir rendezője is ott volt.

A 2017-ben bemutatott magyar filmek tiszteletbeli egymilliomodik nézőjét köszönti Andy Vajna kormánybiztos ; Fotó: Csudai Sándor/ Origo
PestiSracok facebook image

A közösségi médiában az elmúlt héten meghirdetett játék sorsolása a Budapest Noir című film teltházas vetítése előtt zajlott. A magyar filmek "tiszteletbeli egymilliomodik nézője", Iszak Júlia 2018 végéig a Filmalap támogatásával készült összes magyar film - köztük A Viszkis, a Sunset és a Valami Amerika 3. - premier előtti díszbemutatójára szóló páros belépőt nyert. A 20 éves Cinema City Magyarország 20 darab mozijegyet ajánlott fel a győztesnek.

Az idén kiemelkedő nézettséget produkáló magyar filmek között van a Kincsem (450 ezer), a Pappa Pia (208 ezer), a Testről és lélekről (85 ezer) és a Brazilok (75 ezer) is.

Origo.hu; Vezető kép: Urania Nemzeti Filmszínház

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!