Pesti Srácok

Amerikai balos szenátorok megint kitiltásokkal tanítanák móresre a magyar kormányt

null

Az orosz befolyásról írt egy hosszú, kétszáz oldalas jelentést az amerikai szenátus külügyi bizottságának 10 fős ellenzéki, demokrata szárnya. Az összefoglaló szerint a nemzetközi közösségeknek agresszívan kell utánajárniuk, leleplezniük és nyilvánosságra hozniuk az orosz befolyás mértékét Magyarországon. Ez a harc – mivel szerintük Orbán Viktor Moszkva oldalára állt – kormányzati partner nélkül nehéz lesz, de hatékony eszköz hozzá az egyszer már bevált kitiltás.

A dokumentum - amelyben egyébként nincs különösebb ténybeli újdonság, nyilvános adatokra és újságcikkekre támaszkodik - három oldalt szentel kizárólag Magyarországnak -

írja az Index

. Az írás a többi közt megállapította, hogy:

  • Az oroszok szélsőséges pártok és szervezetek támogatásával, propagandával és korrupcióval próbálnak befolyást szerezni.
  • Az orosz kormány jóban van Orbán Viktorral, aki az EU-n és a NATO-n belül „talán Putyin legtámogatóbb miniszterelnöke”. Erre példaként a keleti nyitást, az oroszellenes szankciók ellenzését hozza a dokumentum.
  • Orbán nem tett semmit, hogy megállítsa az orosz rosszindulatú befolyást, sőt, még üdvözli is az EU-, USA- és migránsellenes orosz propagandát.
  • Az oroszok ezt ki is használják azzal, hogy elárasztják Magyarországot Kreml-barát, nyugatellenes propagandával. (Példaként a Kovács Béla-ügyet és a Győrkös-ügyet említik.)
  • Az orosz kormánypropaganda termékeny talajra hull a magyar médiaviszonyok miatt is: a Sputnik és RT sokat idézett források a kormányközeli médiában, a Magyar Idők szemlézi az orosz propaganda Strategic Culture-t, a 888.hu és a Magyar Hírlap pedig a hasonló jellegű New Eastern Outlookot.
  • Az átláthatóság hiánya és a korrupció a Paks2-re adott lehetőséget.
  • Orbán illiberális demokrácia ideája Szurkov szuverén demokrácia modelljén alapul

Az összefoglaló megállapítások szerint a nemzetközi közösség - köztük olyan kezdeményezésekkel, mint az EU egyik dezinformációellenes csapata, az East stratcom task force, agresszívan kell, hogy utánajárjon, leleplezze és nyilvánosságra hozza az orosz befolyás mértékét, főleg a 2018-as választások környékén.

PestiSracok facebook image
- írták. Azt is hozzáteszik, hogy kormányzati partner nélkül nehéz ez a harc, de nem lehetetlen, a nemzetközi közösségnek kell a támogatását növelnie. De jó eszköz lehet az is, amivel egyszer már élt az USA, és hatékonynak bizonyult, úgyhogy talán elő lehetne venni újra a vízumok megtagadását, azaz a kitiltást.
Forrás: Index; fotó: Reuters
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.