Pesti Srácok

Frank Füredi: Brüsszel fenyegetésként éli meg, hogy a magyar kormánynak önálló gondolatai vannak

Frank Füredi: Brüsszel fenyegetésként éli meg, hogy a magyar kormánynak önálló gondolatai vannak
„Technokrata erővé mutálódott a kereszténydemokrácia, és még az is kínossá vált számára, hogy igazán keresztényként viselkedjen.” Fotó: Horváth Péter Gyula / PestiSrácok.hu

A keresztes háborúkat megidéző kegyetlen kultúrharc folyik Európában, a szemben álló felek a nyugatot szimbolizáló Brüsszel és Kelet-Közép Európa, a célkeresztbe pedig érzékelhetően Magyarország került – nyilatkozta Frank Füredi az EchoTV-nek. A magyar származású Angliában élő tudós úgy véli, akit nem szeretnek Brüsszelben, arra egyből rányomják a populista bélyeget, ami már majdnem fasisztát jelent.

Frank Füredi az interjúban arról beszélt, véleménye szerint az EU-ban az lesz a törvény, amit a Németország akar. Ez szerinte abból is látszik, hogy mikor Angela Merkel kancellár kvótát akart, egész Nyugat-Európa átvette kritika nélkül. Arról is beszélt, néha úgy látszik, Magyarország egyedül van, és csak Lengyelország áll mellette. Valójában azonban ennél jobb a helyzet, és optimistán tekint a jövőre. Furedi szerint azért került épp hazánk a célkeresztbe, mert a kormánynak önálló elképzelései vannak, nem veszi át automatikusan a nyugati narratívát. Nyugaton ugyanakkor ezt fenyegetésnek veszik.

-fogalmazott.

PestiSracok facebook image

A professzor szerint "akit nem szeretnek Brüsszelben, arra egyből rányomják a populista bélyeget".

-tette hozzá.

Forrás: EchoTV; fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Pákh Imre a PS-nek: „Kimentem a szüleim sírjához és megesküdtem, hogy a turul újra visszaszáll” (Videó)

Exkluzív 2022 október 21.
Nem a várárokban fekszik, hanem a munkácsi múzeum egyik termében, ponyvával letakarva őrzik az október 13-án a várfokon álló obeliszkről barbár módon levágott turulmadár darabjait – tudta meg a PestiSrácok.hu Pákh Imrétől, aki lapunknak azt mondta: nem nyugszik, míg vissza nem kerül rendeltetési helyére a magyarok eredetét, Kárpát-medencei ezeréves múltját szimbolizáló szobor. A New Yorkban élő magyar üzletember Kárpátaljáról, Munkácsról származik. Édesapja, Pákh Sándor élete egyik legfőbb küldetésének tekintette a munkácsi vár felújítását és a csehszlovákok által 1924-ben ledöntött turul helyreállítását. A vár felújítását és a 25 méter magas obeliszk, rajta a turul elkészítését és felállítását is a Pákh család finanszírozta. Pákh Imrét akkor az ukrán államfő ki is tüntette a kulturális értékmentésért, sőt, mi több, az akkori polgármester díszpolgári címet is adományozott neki. 14 évre rá, 2022 október 13-án másodjára is ledöntötték a turulmaradat. „Aznap kimentem a temetőbe a szüleim sírjához és megesküdtem, hogy újra visszaszáll a turul” – mondta lapunknak Pákh Imre, aki, mint cikkünkből megtudják, nagy valószínűséggel a szobor és az obeliszk jogos tulajdonosa lehet. A szobordöntés számtalan jogsértés lehetőségét felveti, az üzletember mégis a probléma igencsak gáláns megoldását javasolja és magyar jogászokkal vág neki a turul megmentésének.

Bige László zsarolása a magyar élelmiszer-ellátás biztonságát fenyegeti

Exkluzív 2021 november 19.
Bige László zsaroló magatartása már rég túlmutat a politikán; az, amit a baloldali oligarcha művel, már az egész hazai agráriumot, az által a magyar élelmiszerellátást is veszélyeztetheti – véli a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke. Győrffy Balázs a PestiSrácok.hu-nak azt mondta, a gazdatársadalmat már az is felháborította, amikor kiderült, hogy éveken át a kereskedő cégekkel kartellezve lopták meg őket; erre most Bige László még a műtrágya termelésszüneteltetésének lehetőségét is kilátásba helyezte, és ultimátumot adott a magyar gazdáknak, hogy mikor vásárolhatnak műtrágyát. Erre egyetlen napot adott és bejelentette, hogy a maradékot külföldön értékesíti. Az Agrárkamara elnöke szerint ez megengedhetetlen, ezért a kormány beavatkozását kérik. Győrffy Balázs szerint szükség esetén korlátozni kell az exportot, mint az épületfaanyag esetében, a gyárat pedig akár hatósági formában is üzemeltetni. Műtrágyára ugyanis szüksége van az agráriumnak, ez befolyásolja a termés mennyiségét és minőségét; ha a gazdák nem jutnak hozzá a szükséges mennyiségű termőföld-tápanyaghoz, annak drasztikus következményei lesznek az élelmiszerárakban. Márpedig a magyar gazdák már most sem tudnak annyi műtrágyát venni, amennyire szükségük lenne, a korábbi évekhez képest ugyanis a Nitrogénművek Zrt. műtrágyájához négyszeres áron juthatnak csak hozzá.

Az Állami-lakótelepről indulva lett a világ legdrágább játékosa és az utolsó magyar vb-gól szerzője – Détári Lajos hatvanéves!

Exkluzív 2023 április 24.
Alapembere volt az 1980-as évek világverő magyar válogatottjának, ő magyar foci eddigi utolsó világklasszisa, egyben ő szerezte a magyar labdarúgás utolsó világbajnoki gólját is. Középpályás létére rendkívül gólerős volt, ugyanakkor irányítani is zseniálisan tudott, labdáinak, utolsó passzainak pedig mindig szeme volt. A Németországban, Görögországban és Olaszországban is sztárrá váló egykori csodálatos játékos, Détári Lajos ma ünnepli hatvanadik születésnapját, írásunkkal előtte tisztelgünk.